Golf 6 lampica Check engine now

Golf 6 lampica Check engine now

Pozdrav raja,

inače nemam nekih problema s autom, ništa bitno, ali primjetim u zadnjih par dana da mi se upali ova lampica, išao sam na dijagnostiku i majstor kaze da je zabiljezio dpf grešku ali ona nebi trebala imati valjda neke veze sa ovom lampicom i to je on ponistio.
I nakon 3-4 dana opet se upali..

Primjetio sam ili je nevjerovatna slucajnost, da se oba puta upalila kada sam zaustavio vozilo u uzbrdici, ima li to veze ikakve ili mi se čini samo ?
Ali interesantno na 2 mjesta u poprilicno velikoj strani u rasponu od 10 dana mi se upalilo ovo...

Znači ponistim greške i nema je jednostavno 4-5-6 dana i eto je opet..

Pa evo cisto da sa iskusnim ljudima razmjenim iskustva, svaki komentar je dobrodošao :)

Hvala unaprijed i veliki pozdrav (SLIKA OD TE LAMPICE ISPOD)

check-engine-light_1.jpg
 
Član
pa voziš VW, to je dio opreme #pajel

Šalu na stranu, ako je prijavljivao DPF, otiđi na autoput i vozi 3-4 brzina pun gas nekih 10ak km
 
pa voziš VW, to je dio opreme #pajel

Šalu na stranu, ako je prijavljivao DPF, otiđi na autoput i vozi 3-4 brzina pun gas nekih 10ak km
Hehehe, ma nije on tako loš :p
Mehanički je super bez zezanja, mada redovno ga odrzavam, a sto se tice elektronike jedino mi ovaj DPF javlja probleme :D
Tako sam i uradio druze evo vec veceras nekih 35-45 minuta sam vozio onako kako je pisalo u servisoj od 1800-2500 obrtaja, ali lampica je još prisutna zato i napisah ovaj post da vidimo šta raja kaže :)
 
Član
imam fabiju kupio novu benzin i upali se to čudo jbg vozi penzioner i to penzionerski, proabao ja voziti agresivnije, poništavati grešeke... jok, otišao do ovlaštenog ljudi mi očistili neki hepek ugasili grešku i nema ništa više... dok kada pitanje je ;)
 
imam fabiju kupio novu benzin i upali se to čudo jbg vozi penzioner i to penzionerski, proabao ja voziti agresivnije, poništavati grešeke... jok, otišao do ovlaštenog ljudi mi očistili neki hepek ugasili grešku i nema ništa više... dok kada pitanje je ;)
Čuj očistili neki hepek, hajde budemo i to probali :)
 
Član
ma ja bila je neka sitnica, prvo auto je malo prešlo cca ispod 50 hiljada ali se vozi grad i laganini, iscrpio sve ove fazone s foruma što savjetuju i na kraju otišao do njih koji su mi rekli da nije ništa, poništićeno tu greškku u i očistiti neki hepek i ev preko godine nema problema a košta sitnica oko 25km. da se razumijemo ja imam vagcom i poništavao sam grešku tako da mi ovi nisu samo poništili grešku.

kod tebe je dizel i priča malo drugačija
 
ma ja bila je neka sitnica, prvo auto je malo prešlo cca ispod 50 hiljada ali se vozi grad i laganini, iscrpio sve ove fazone s foruma što savjetuju i na kraju otišao do njih koji su mi rekli da nije ništa, poništićeno tu greškku u i očistiti neki hepek i ev preko godine nema problema a košta sitnica oko 25km. da se razumijemo ja imam vagcom i poništavao sam grešku tako da mi ovi nisu samo poništili grešku.

kod tebe je dizel i priča malo drugačija
Ma ja, vidit ćemo otići ću u subotu ujutro pa ćemo viditi
 
Top