Golf 5 - Zamjena motora

Golf 5 - Zamjena motora

Član
kod kolege na Golfu 5 2.0 TDI na 25 000 km turbina crkla on 1 vlasnik
on ga novog kupio .. . svaka pohvala za auto ali ovakvih je slucajeva bilo dosta
 
Dvica nema konkurencije niti će je kad imati, ja imam Boch pumpu koja je stara Bog samo zna koliko od 1.6D kojeg sam ja nekad imao, eno je i danas da se prikoopča mislim da bi upalio na njoj a stoji mi bar 100 god :lol: a da sad uzmeš pumpu diznu staru 25 god upalila bi *urac, Golf je bio i ostao neki gradski autić solidnih performansi i obične izrade, ( izostavljam R modele, ono je furka :cool::cool::cool:) ono što mrzim kod Vw-a jeste da će još malo 4 feluge i gume ulaziti u dodatnu opremu, dok recimo kod Italijana dodatna oprema je baš dodatna da ti se usta otvore kad vidiš :icon_eek:
 
Član
sub3r je napisao(la):
a i to sto kazes, samo ga bosanci i kupuju ;)


a evo i moja dvica, prevalila je do sad preko 350 000 samo kako je kod mene, nikad ni marke nije ulozeno na kvarove, samo na odrzavanje i eno opet prosle sedmice za 35KM dizla prevalila 400km :cool:
najnepouzdanija auta opcenito

3.4 litra potrosnje?
 
Član
trizex je napisao(la):
sub3r je napisao(la):
a i to sto kazes, samo ga bosanci i kupuju ;)


a evo i moja dvica, prevalila je do sad preko 350 000 samo kako je kod mene, nikad ni marke nije ulozeno na kvarove, samo na odrzavanje i eno opet prosle sedmice za 35KM dizla prevalila 400km :cool:
najnepouzdanija auta opcenito

3.4 litra potrosnje?

bio na rezervi, nasuo 35KM i otisao Ilijas-Bajina Basta(Srbija) i nazad, nisam se ugasio.
EDIT: odnosno, ne znam jel rezerva, uglavnom dan prije nije bilo kapi goriva(nije mogao ni upaliti) i nasuo sam 10KM i presao taj dan oko 40km pa ujutro tih 35KM dosuo i krenuo na put.
Motor 1.6D 40kw.
 
OggyBoy je napisao(la):
Džaba kad se kod nas kunu u VW, a mnogo ljudi se uvjerilo da nije sve tako kako misle, ali onda mnogi neće da priznaju da je to daleko od lidera klase i kvaliteta koji misle da posjeduje, pa krpe kod majstora i je*u mu sve po spisku, a na drugoj strani samo hvale kako je dobar i jeftin za održavanje. HAU JES NOU!!! Najiritantnija stvar kod ovog auta mi je unutrašnjost koja je sigurno kvalitetnija u bilo kom autu iz klase, teško smeće od materijala šta god da dotakneš!

Normalno da ima mnogo kvalitetnijih, ali eto... vole ljudi svugdje davati vise i dobivati manje, to je sigurno neki virus zahvatio ljude :D

Hard test je, nece ga sigurno maziti i paziti sto ne bih ni ja. To isto da uzmu Land Cruisera, i sad ga trebaju paziti da ne ode slucajno koja kugla ili krajnica :icon_question:

Uostalom svaki model predje milione kilometara testa prije nego izadje na trziste...

Bas me zanima koliko su puta zamijenili motor u milion-dva :lol:
 
Član
Harli_team je napisao(la):
Dvica nema konkurencije niti će je kad imati

:icon_biggrin: Ja bi to potpisao bez pretjerivanja.Prosla duja mi je bila 1,8 karbas 90 ks,motor je okrenuo oko 400 000 ludjacke voznje prije nego sam je razbio,preko 20 godina stara ,odrzavanje minimalac,najjeftinije ulje obavezno,jednom samo pukao kiler i crijevo od vode u 6 godina divljanja ne vozenja,i taksirao sam sa njom gasio se motor nije :icon_biggrin: i secer na kraju nakon karambola kaze mi mehanicar da nesto nemoze vjerovati,sto pitam,pa onaj motor ti je ko nov,od kompresije,lezajeva itd itd kaze ja iz cetvorki nisam vidio motor u takvom stanju.Ja mislim da zahvalnije auto u zivotu necu voziti,nema vise te kvalitete.GTI duja je vec malo osjetljivi ali godine su tu a i optereceniji motor.A danasnji golf rikava 10 stvari na 100 000 navodno :icon_rolleyes: ali prodaje se odlicno zahvaljujuci zasluzenoj staroj slavi i kvaliteti.
 
Član
GTI FAN je napisao(la):
Harli_team je napisao(la):
Dvica nema konkurencije niti će je kad imati

:icon_biggrin: Ja bi to potpisao bez pretjerivanja.Prosla duja mi je bila 1,8 karbas 90 ks,motor je okrenuo oko 400 000 ludjacke voznje prije nego sam je razbio,preko 20 godina stara ,odrzavanje minimalac,najjeftinije ulje obavezno,jednom samo pukao kiler i crijevo od vode u 6 godina divljanja ne vozenja,i taksirao sam sa njom gasio se motor nije :icon_biggrin: i secer na kraju nakon karambola kaze mi mehanicar da nesto nemoze vjerovati,sto pitam,pa onaj motor ti je ko nov,od kompresije,lezajeva itd itd kaze ja iz cetvorki nisam vidio motor u takvom stanju.Ja mislim da zahvalnije auto u zivotu necu voziti,nema vise te kvalitete.GTI duja je vec malo osjetljivi ali godine su tu a i optereceniji motor.A danasnji golf rikava 10 stvari na 100 000 navodno :icon_rolleyes: ali prodaje se odlicno zahvaljujuci zasluzenoj staroj slavi i kvaliteti.

Za ovaj 1.8 potpisujem sve, samo što nije bio karbaš. Imao službenog i režim mu je bio od 5k rpm do 7200 rpm gdje je i blokada, bio hladan ili zagrijan, ubijao sam ga i ništa!:icon_cry:
Evo i dokaza opet:
[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=OrgRxp5Q8N8&feature=plcp&context=C444164fVDvjVQa1PpcFMMcuD3oL-Uc7vr4IVkh7iRYqMZKQr17bw%3D[/video]

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=bUulJCF9jvE&feature=plcp&context=C43707a2VDvjVQa1PpcFMMcuD3oL-Ucx9phKgrh4TyS0n7h7cMF2M%3D[/video]
 
Član
I ja sam ovo uvijek govorio svima. Dvici skidam kapu, kvalitet sigurno, ali sam isto tako siguran da nijedan novi Golf nije ni blizu kvalitetan, i da je to u stvari samo stara slava i da su ljudi zbog toga zaluđeni.
 
Član
Kolega novu astru kupio kako je on htio, na lutriji dobije skoro golog golfa 6, astra je bila stara 3 mjeseca on je prodao ostavio golfa :)

i što je meni naiteresantnije nikad nisam čuo nekog ko vozi audija. bmw ili merca da nešto plaho pljuje po vw, najgori su ovi drugi...koji imaju koje koplje lošije auto :)

golf nije najprodavanije auto u bih, i nema nikakve veze sa nama kao narodom, pogledajte malo evropske reference...jel mi smo kita za bilo šta a kamoli za auta...

suditi o nečemu po 1 testnom primjerku auta je van svake pameti...
 
Član
Ma ja to cudo nisam mogao spaliti Oggy,upadao mi je iz skoro pune 5 te u 2 brzinu ja mislim da ga je vrtilo na 10 000.Malo smo off topic :icon_biggrin: ali halal mu bila svaka marka koju sam dao za to auto,a pod haubom ja mislim da vece kvalitete vise necu imati. ;)
a ovo danas nije ostalo g od golfa
 
Član
GTI FAN je napisao(la):
Ma ja to cudo nisam mogao spaliti Oggy,upadao mi je iz skoro pune 5 te u 2 brzinu ja mislim da ga je vrtilo na 10 000.Malo smo off topic :icon_biggrin: ali halal mu bila svaka marka koju sam dao za to auto,a pod haubom ja mislim da vece kvalitete vise necu imati. ;)
a ovo danas nije ostalo g od golfa

Tad sam Golfa gotivio i volio, a ovaj mi je milion puta izmamio osmijeh na lice, jer te 2008., 2009. sam bio prilično brz po semaforima po BG-u. Jedno 50, 100k sam prevalio sa njim, ne sjećam se, mjesečno mjenjao ulje, filtere i kočnice i svaki put kad sam mjenjao ulje, staro je bilo skoro iste boje, motor u perverznom stanju, a limarija i ostalo u priličnom kurcu, ali nebitno. Golfa mrzim par mjeseci poslije registrovanja na ovaj forum jer je jednostavno ovdje grijeh pomenuti da nešto ne valja na Golfu, kao da ih je sve i napravio i rodio taj jebeni Golf pa ga toliko brane, a u stvari je konzerva kao i većina auta što svi vozamo.;)

EDIT: Pogledaj samo na klipu da dođe do 7200 rpm, a motor led ledeni, a to mu je bila tortura dnevno MINIMUM 10 puta!
 
Član
Ima i do vozaca ali je vise do auta desi se primjerak dobar kolji ga ubijaj ga i nista mu a desi se neko ljepo vozi i opet mu se kvari po meni je golf solidno auto a kvalitet kako ko naleti evo vec su gore clanovi navli da ih dobro suzi i ja im vjerujem jer nema smisla samog sebe a i druge lagati da i oni uzmu nesto ako nevalja ili je nekvalitetno;)
 
Član
mara- je napisao(la):
I ja sam ovo uvijek govorio svima. Dvici skidam kapu.

Ma samo je jednom autu u cast svabo u Njemackoj isklesao kameni spomenik u prirodnoj velicini,legendi i zna on zasto , sve poslije su blijede kopije :D

DSC00661.jpg


Steta nije oblikovao BBS ke :lol:
 
Top