golf 5 vcds dijagnostika - savjet

golf 5 vcds dijagnostika - savjet

Član
Treba mi par savjeta da kazem oko dijagnostike,imam golfa 5 2006 godiste,tdi 90 ks,nedavno sam isao kod lika na ilidzu da mi uradi dijagnostiku,tacnije da mi prebaci jezik s njemackog na eng,i upali dnevna svjetla i jos par sitnica,uglavnom uspio upaliti dnevna svjetla,resetovati servis i prevesti,nije mi ostalo mogao nastimati tipa coming home,automatsko zakljucavanje auta,itd itd.zanima me da li neko zna da li se moze nastimati preko vcds da kad auto zakljucam da se sirena oglasi?kupio sam vcds pa sad neke stvari sam stimam pa ako ima kakav savjet kako da ovo nastimam neka pise,ili neku drugu funkciju :) trazio sam po netu neke stvari ali ne smijm sam da svasta "cackam" da nesto ne zeznem jer vec sam ugasio zmigavce u retrovizorima pa poslije jedva vratio :)


9zoqxg.jpg
[/IMG]
 
Član
Ovo je za vozila do 2004 g. probaj možda uspije
Ideš na
46 – CENT.CONV pa na ADAPTION-10
I ovo su ti kanali
Kanal 3 – automatsko zaključavanje.
Kanal 4 – automatsko otključavanje.
Kanal 5 – otključavanje,sirena,zvukovi.
Kanal 6 – zaključavanje,sirena,zvukovi.
Kanal 7 – otključavanje,treptanje signala.
Kanal 8 – zaključavanje,treptanje signala.

1 znači uključeno, 0 znači isključeno.
Ovo automatsko zaključavanje vrijedi da se auto samo zaključa na 25 kmh

Tebe zanimaju kanali 5 i 6. I nemoj se igrat s tim kanalima možeš štetu napravit(mislim općenito se igrat s adaptaciom kanala, sa ovim za zaključavanje možeš)
 
Poslednja izmena:
Član
drug evo kako je kod mene ne znam da li mozes da vidis sliku,nesto nece da mi postavi
slika

to sam ukljucio medjutim opet nece,kada testiram preko dijagnostike,sirenu,i ostale komponente radi mi sve,a kad oznacim ovo kao na slici nista,nema zvucnog signala.
 
Član
evo pogledaj sada drug kako i sta je kod mene na dijagnostici,,sve sam to ukljucio ali nista
medium_lfq2zd.jpg
 
Član
Radi slika, aj probat ću kasnije štogod nać na kompu. Koji broj stoji uz to rekodiranje modela? Možeš li otvorit kontroler centralna udobnost i to mi uslikat. Na tom prevedenom se ne snalazim
Limp ne radi mu zvuk sirene.
 
Član
drug ne radi mi zvuk nikako,kada testiram preko dijagnostike,ono sirena ima,i radi...ali volio bih nastimati ako moze da kad zakljucam da se oglasi neki zuk isto tako i kad otkljucam,al vise bih volio prilikom kljucanja... ajd uslikat cu ti sutra sad mi mrsko da idem u autu i da ga spajam na dijagnostiku :)
 
Član
a sto se tice dnevnih svjetala ona su mi podesena da cim dodam kontakt da se upale,postoji li mogucnost da se podesi lupam da nakon par sekundi ili 1 min da se upale od davanja kontakta,ova slika
slika2.jpg

gdje pise 10x1 = 10 svjetla se ugase kad snimim ovaj kod,a kad je kod 0 onda rade cim se kontakt doda.
 
Top