Golf 5 turbine idu ko lude

Golf 5 turbine idu ko lude

Član
Pozdrav svima.
Ovako ide prica. Kolega ima golfa 5 gt 2.0 tdi 16v 103kw bkd 2007 god.
Trenutno se u njega ugraduje 5.turbina po redu u zadnjih 6 mjeseci.
Stavljane su i polovne i reparirane turbine ali uvijek isti problem i vise ne znamo sta nam je raditi. Dakle svaka turbina zavrsi sa polomljenim perajama. Ima li neko neki savjet, ideju koji se k... desava?
Covjek je vise kapitulirao i finansiski i psihicki
Ovo su slike zadnje turbine
Pogledajte prilog 68671IMG-d5c380655ede8d9947ea965e79999907-V.jpgPogledajte prilog 68671IMG-d5c380655ede8d9947ea965e79999907-V.jpg
 
Član
Kod njega nema nikakvih gresaka, ne ide u safe mode, jednostavno nakon nekog vremena pocne da zvizdi i bude nekog dima na auspuh.
Zadnji put je upalio lampicu da fali ulja i kad je skinuta turbina zateceno je ovakvo stanje sa slike
 
Super Moderator
Nakon prve turbine nije dobro ociscen sistem, mehanicko ostecenje, negdje ostalo spene i komadica pa proguta. Iberlauf isto garant pun spene
 
Član
A jbg i ja sam sumnjao u to al covjek koji je prvi put mijenjao turbo se kune da je on sve 100% ocistio
 
Član
Nakon prve turbine nije dobro ociscen sistem, mehanicko ostecenje, negdje ostalo spene i komadica pa proguta. Iberlauf isto garant pun spene
Sta sve treba ocistiti, koje komponente spadaju u "sistem"? Jel treba i intercooler skidati i cistiti ili...?
Najvjerovatnije bi najbolje bilo da mi to licno sve poskidamo i ocistimo jer ocigledno se nikom ne moze vjerovati
 
Član
Tako je to u danasnje doba , po onoj narodnoj; uzdaj se use i u svoje kljuse !;)
vrijeme globalizacije , sto manje raditi a dobro zaraditi !!
I majstori nisu ,sto su nekad bili !
 
Član
OEM tip filter zraka, sa kvalitetnim dihtungom. Sta god unistava dolazi kroz usisni sistem.
nista k&n i sl.
 
Top