Golf 5 - pumpa za gorivo POMOC

Golf 5 - pumpa za gorivo POMOC

Član
Pozdrav :)

Danas mi "riknu" pumpa od goriva na golfu pa sam odmah zvao asu da pitam cijenu i kazu mi da pumpa kosta oko 350KM a sa zamjenom oko 600KM a sad me interesuje jeli tu ima jos nekih djelova da se mjenja (ne razumijem bog zna sta u te stvari :) ) ili je ta zamjena stvarno tako skupa... Hvala
 
to ti je čisti šupljak da će te izać 600 km ako treba mogu ti skeniat račun osobni ja sam to mjenjao na golfu 5 ako mislimo na istu pumpu....kod mene je bio problem u potpnoj u rezrveru....orginalna u vw kosta 355 km al u škodi ti je 280 km ista takva jer skoda koristi iste stvari isti su motori istas je pumpa samo povoljnija....dakle pumpa 280 i majastor mi uzeo 50 km ruka na njoj ti sve dodje plovak i jos dosta elektronike vezano za pumpu pozdrav
 
Član
Little Dragon je napisao(la):
mislis da ovaj posao vrijedi 250km za ruke:icon_question:

pogledaj sam http://www.youtube.com/watch?v=Ey51quCq9Wk

bas sam danas gledao ovaj video i nikako mi nije jasno za sta 250 KM... hvala ti na odgovoru ;)

dadao_style je napisao(la):
to ti je čisti šupljak da će te izać 600 km ako treba mogu ti skeniat račun osobni ja sam to mjenjao na golfu 5 ako mislimo na istu pumpu....kod mene je bio problem u potpnoj u rezrveru....orginalna u vw kosta 355 km al u škodi ti je 280 km ista takva jer skoda koristi iste stvari isti su motori istas je pumpa samo povoljnija....dakle pumpa 280 i majastor mi uzeo 50 km ruka na njoj ti sve dodje plovak i jos dosta elektronike vezano za pumpu pozdrav

ma da to je ta pumpa... a hvala ti druze malo mi je lakse, nemoram 250km na klupost davat
 
Član
Little Dragon je napisao(la):
Meni ovaj posao vrijedi jedno max 30km ruku . Mislim 4 sarafa , poklopac , otkaciti dzekove i izvaditi pumpu.

iskreno je tako, nemoze mi nikad biti jasno kako mogu na ovakvim (glupim) stvarima mogu uzimati velike pare
 
Sta stariji covjek koji je uzeo auto da vozi od tacke A do tacke B zna sta je pumpa , gdje se nalazi i kako se mjenja. Tako ti je to eto ni ti nisi znao dok nisi proguglao pa vidio a suplju je ljudima najlakse opaliti . Kad nekome kazes "PUMPA" odma misli opasno tamo vamo medzutim eto nisu sve pumpe zaebane :D
 
Član
pa fazon ovlastenih i jeste u servisima, od njih i zive, rijetko ko zivi i zaradjuje od prodaje auta. konta raja, waoo 7 godina garancije super, a oni te 7 godina obavezu da kod njih sve zivo mijenjas, pa ti skontaj koliko je ustvari to pogodnost. doduse, ko je peh tj. sretan pa mu nesto ozbiljno rikne u toj garanciji, dobro je proso :D
 
Član
ma pljackaju, nego ti tu skodinu uzmi i sam to promjeni,
e kad kupim nov auto dabogda mi motor i mjenjac riknuli, ali pod garancijom:D
 
Član
mokeBass je napisao(la):
ma pljackaju, nego ti tu skodinu uzmi i sam to promjeni,
e kad kupim nov auto dabogda mi motor i mjenjac riknuli, ali pod garancijom:D

pa uzmi npr primjer nekoga ko nije imao nikakvog ozbiljnog kvara u toj garanciji, nije nista na dobitku time, cak sta vise dobro ga popusi. al zato kome se potrefi neki belaj, tipa kolegi sa foruma na golfu R, dsg sto su promijenili, ustedi se znacajna suma. skoro sam kupio octaviu i ne pada mi na pamet u ovlastenom odrzavat. vise volim kod jarana, bar znam sta mi je uradio i da me nece izlevatiti...
 
Član
svima vam hvala na odgovorima :)
a imali neki dobar majstor sa foruma (sarajevo) ili ako neko mode da mi preporuci nekog da odem ovo napravit, jer nebih sam da eksperimentisem i da jos veci belaj sebi na ledja navalim :) a bogami ni u ovu asu necu ici tako da :)
 
Pokvari se meni saltebl na puntu , tj izlizao se onaj mali metalni komadic , ne znam mu tacan naziv.I hajd ja ko tele u ovlasteni servis , kontam uzecu u servisu nece to biti skupo , obicna glupost , novo je novo ipak. Dodjem ti ja u servis , kazem tako i tako , i poce on meni nabrajat ovo ti je 300KM al' ne moze se to posebno uzeti moras uzeti i ovo to ti je 400 KM , i naravno moras i jos nesto uzet i to ti je 150 KM i ruke 250.Ja se lijepo zahvalim , i preko vrata , odem u Kiseljak i za 40 KM uzmem sve i miran :)

Pustite se servisa , oni lupaju po usima , bar za VW ima majstora na svakom koraku :) Ako hoces mogu ti dati broj majstora u Vogosci ako ti nije daleko da ti to uradi , covjek radi u jednom od ovlastenih VW servisa u Sarajevu , a kod kuce ima mehanicarsku radnju i zna ih u dusu.
 
bogado je napisao(la):
svima vam hvala na odgovorima :)
a imali neki dobar majstor sa foruma (sarajevo) ili ako neko mode da mi preporuci nekog da odem ovo napravit, jer nebih sam da eksperimentisem i da jos veci belaj sebi na ledja navalim :) a bogami ni u ovu asu necu ici tako da :)

pa otidji u škodu ili asu uzmi pumpu skini sic i sam zamjeni ako ti se vec nedaju pare nekom majstoru ja sam isto mogo sam radit al je meni auto odšlepano u majstora koji mi je sve sam uradio otiso kupio postavio i bilo mi je dzaba 50 km nebi ruka isprljo za te pare pozdravw
 
Top