golf 5 pucketanje skripa...

golf 5 pucketanje skripa...

Član
desava mi se da mi kao pucketaju opruge ili zvuk kad auspuh udara, nesto sa zadnjeg dijela auta...
problem je sto se ne cuje stalno, nego samo kad je hladno i kada usporavam ili krecem pri malim brzinama...
Jos jednom kazem nije stalno, isao kod majstora par puta ljuljali auto i sve ali ne cuje se nista...
ima li ko ideju sta bi moglo biti
golf 5 je u pitanju...
hvala
 
Član
Limp je napisao(la):
desava mi se da mi kao pucketaju opruge ili zvuk kad auspuh udara, nesto sa zadnjeg dijela auta...
problem je sto se ne cuje stalno, nego samo kad je hladno i kada usporavam ili krecem pri malim brzinama...
Jos jednom kazem nije stalno, isao kod majstora par puta ljuljali auto i sve ali ne cuje se nista...
ima li ko ideju sta bi moglo biti
golf 5 je u pitanju...
hvala

RS TURBO je napisao(la):
Znaci cuje se u zadnjem dijelu auta?
 
Član
Sve ok druze to ali pucketaju opruge, a u zadnjem dijelu mu moze samo pucketati amortizer ako je los pa kad je ledeno da smrzne unutra. Ako se desava samo kad je ledeno, a ako je kad je i toplo onda moze biti da je opruga da cese krug od krug kad se ljulja da je prljava i da ima izledju nje prljavstine, ima sam takvih slucajeva ali ne na golfu
 
Član
da samo kad je hladno, i to ne uvijek, npr kad duze vozim i ne diram kocnicu, pa kad stajem cuje se...
ljeti nikako
isao sam ja kod mehanicara i sve pregledavali i gledali ima li lufta i nista da se cuje...
ruzan osjecaj imas osjecaj da se raspada kad stajem... svi mi govore jel to otpao auspuh :lol:
 
Član
Provjeri nazad jel ti blokira koji kocioni cilindar, i pogledaj diskove i disk plocice.
 
Član
pogledaj kako ti postavljen nosac zadnjeg lonca, gumeni amortizujuci nosac zna od hladnoce da se izvitoperi pa da ti prenosi vibracije u kabinu, moze da se desi da ti krivina cevi dodiruje most ili neku drugu komponentu ispod automobila. Na kraju prekontrolisi selene na zadnjem mostu... meni su se prosle godine culi bas pocetkom hladnih dana mada ja vozim cetvorku pa nisam siguran kako je zadnje vesanje reseno na novijim generacijama VW-a.
 
Član
hvala vam svima na odgovorima
rucna nije, oprema kod gume nije
sumnjam na amortizer(ali da je on valjda bi se uvijek cuo)
a najvise na ovo sto mi je deez rekao... jer jedino mi to ima smisla, kad je hladno da se stegne guma i da dodiruje metal o metal...
 
Top