Golf 5 pregrijavanje

Golf 5 pregrijavanje

Član
Pozz.
Imam golfa 5 1.9 tdi 77kw 2007 god.
Prije par dana mi se pregrio i napravio mi havario puho crijeva i moro sam mjenjat dih.glave i ravnat glavu ispostavilo se da mi je termostat zaglavio i da se to desilo ali danas dodjem kuci sa autom i otvorim haubu voda kljuca u boci opet se pregrijalo sve a oba ventilatora rade i ja ugasim auto ugase se i oni e sad smo malo ispitivali sta bi moglo bit problem voda kruzi sistemom pumpa znaci radi termostat otvara zatvara sve ok i upalim auto ukljucim klimu da odma rade ventilatori i odem probat i vozio ga gazio stanem da provjerim ma nista sve ok iz boce zrak ni ne puhne pa sad samo kontam da mi senzor ne ukljuci ventilator na vreme da ga ohladi a vec kad se oba upale to je prekasno voda vec kljuca i sad koji tacno senzor to treba da radi i dalije moguce da bas to pravi tolki problem unapred hvala
 
U mene bio isti problem, termostat se začepio.
Izvadio ga, očistio čistom krpom, bilo je svega unutra, sve sastavio, vratio nazad i opet isti problem.
 
Član
Preporučujem ti da opereš hladnjak. Ne unutra, nego da makneš plastike i da opereš "pore/saće" hladnjaka. Takođe, auto pravilno odzračiti pa onda gas.
 
Član
Kazaljka je stajala na 90 i u sekundi je zakucala do kraja eto kako sam mogo primjetit evo jutros stavio novi senzor i pratio temperaturu preko racunara i u mjestu i vozio ga temperatura se penje na 95 i pale se propeleri na prvu brzinu i opada na 90 i sve je ok iz boce zrak ni ne puhne et sad dal je to to il mogu opet ocekivat grijanje sad je sve kako treba
 
Top