GOLF 5 podizanje gepeka na kljuc

GOLF 5 podizanje gepeka na kljuc

Član
Poštovani forumaši,

Zanima me da li je neko od vas radio podizanje gepeka preko kljuca da se skroz otvori i podigne, gledao sam video kako to prave, sta je potrebno, vidio sam da ubacuju neke oprugice radi jaceg podizanja. Da li je neko od vas to radio sam, gdje se mogu dijelovi nabaviti ili gdje se moze to uraditi i koliko košta ?
 
Član
Trebaju amortizeri gepeka drugi, i pinovi na koje se amortizeri postavljaju i odbojnici, te se treba na VCDS-u ukljuciti otvaranje preko kljuca.

Od dijelova:
  • 2 x 6Y0 827 550 C (6Y0827550C) – Skoda Fabia gasni amortizeri
  • 2 x 1K8 827 761 C (1K8827761C) – Scirocco odbojnici
  • 2 x 1J6 827 439 A ( 1J6827439A) – Pinovi koji drze amortizere
 
Član
Ja sam uzimao one oprugice na gepeku i ne bih opet zato sto nakon pola godine - godinu sjebe one amortizere sto drze gepek. Dok stoji zatvoren nabije se u onaj plasticni dio i onda nece vise da otvara.



Skickat från min iPhone med Tapatalk
 
Član
Trebaju amortizeri gepeka drugi, i pinovi na koje se amortizeri postavljaju i odbojnici, te se treba na VCDS-u ukljuciti otvaranje preko kljuca.

Od dijelova:
  • 2 x 6Y0 827 550 C (6Y0827550C) – Skoda Fabia gasni amortizeri
  • 2 x 1K8 827 761 C (1K8827761C) – Scirocco odbojnici
  • 2 x 1J6 827 439 A ( 1J6827439A) – Pinovi koji drze amortizere
Hvala Vam, gdje se može nabaviti to najlakše ?
 
Član
eto ja radio prije 6 godina na golfu 5, meni tad bilo cool, 120km oem dijelovi koje si dobio gore već
Odlično je, da li znaš gdje se sada može uraditi ili gdje bi mogao nabaviti dijelove. Prvo mi je auto pa nisam upoznat gdje bi mogao nabaviti dijelove ili da mi uradi neko to Sarajevo-Zenica
 
Član
Ja sam radio to u Focusa, jednostavno da jednostavnije nemoze. Kupio nove anortizere za gepek i stavio male oprugice, i to je to
 
Član
jbg nećeš sekunde da se potrudiš sve hoćeš na gotovo, one oznake su ti orginal dijelovi, oem dijelove možeš kupiti u svakom servisu vw, audi,čkode setata pa gdje ti je najbliže,za ove druge nemam pojma, sam možeš montirati mislim da ti treba inbus četvorka i trebaš dati nekome 10-20km na kafu što ti aktivira vagcomom da preko ljuča to otvaraš....
 
Član
Objasni sta je i vagcom molim te, ne mozes tako :) I jos mozda da mu nadjes nekoga ko ima.


Skickat från min iPhone med Tapatalk
 
Član
jbg nećeš sekunde da se potrudiš sve hoćeš na gotovo, one oznake su ti orginal dijelovi, oem dijelove možeš kupiti u svakom servisu vw, audi,čkode setata pa gdje ti je najbliže,za ove druge nemam pojma, sam možeš montirati mislim da ti treba inbus četvorka i trebaš dati nekome 10-20km na kafu što ti aktivira vagcomom da preko ljuča to otvaraš....
Ako neko zna gdje ima, gdje je nesto najeftinije, najbolje i slicno zato i postoji forum da se dode do najboljeg sa sto vise informacija. Bar sam ja takav, nemam sta da krijem ili negodujem i slicno.
 
Član
Jel znas u koju svrhu se koristi ova stranica i šta znači forum, ne treba biti primitivan. Lp
Pa znam prijatelju, ljudi su ti dali inforamaciju koju si trazio tj dijelove koji ti trebaju, a ti i dalje trazis da ti neko kaze gdje ima posto je i mozda da ti jos i donese. Jebes li ga al malo je pretjerano.
Mrsko ti se potruditi za tvoj cejf.

https://www.ebay.de/sch/i.html?_fro...Y0+827+550+C.TRS0&_nkw=6Y0+827+550+C&_sacat=0

zar je bilo tesko ?
 
Top