Golf 5 - park. senzori

Golf 5 - park. senzori

Član
Vozdra raja !

Interesuje me ima li iko ovdje na forumu nekog VW-a (2004-2008), a da ima fabričke park. senzore koji su povezani sa radio uređajem ?

Naime, moj Golf ima fabricke senzore i orig. radio RNS 300, viđao sam na par Passata i Golfova da, kada prebace u rikverc, osim onog piskavog zvuka senzora (koji ima u mene), imaju kao neki "grafički prikaz" udaljenosti auta od prepreke na radio uređaju ? Da li se to na neki način uključuje na MFD-u, na VCDS diagnostici ili treba neko dodatno povezivanje kablovima ? Ili je opet ta mogućnost podržana samo na novijim playerima koji idu u Golfa 6 na primjer i tako te novije VW modele ?
 
Član
Ako me nije niko razumio, evo slika, da vidite na šta sam mislio:

Optical-parking-system-Optional-RCD-310-Radio1.jpg
 
Član
Kod druga ima na octaviji 2005a, tako da mora biti i na gnjolfu :)
Probaj na vcds


Skickat från min iPhone med Tapatalk

Cuj Gnjolf, ccc :p . Hvala na info, ako može u njoj trebalo bi da može i kod mene, doduše ne znam radi uređaja jedino, ali pogledaću u VCDS ima li neka opcija da se uključi.
 
Član
To se zove Optical parking system OPS i moras imati modul za to. Ako imas, imas na VCDS-u da ukljucis mada bi to trebalo vec biti ukljuceno
 
Član
To se zove Optical parking system OPS i moras imati modul za to. Ako imas, imas na VCDS-u da ukljucis mada bi to trebalo vec biti ukljuceno

Hvala, progooglao sam malo o tome. Modul imam, samo je stvar što ipak RNS 300 po VW specifikacijama ne podržava OPS prikaz. Svakako iz svog drugog Golfa uskoro prebacujem RCD 510 pa ću na njemu to podesiti.
 
Top