golf 5 ima problem s vucom

golf 5 ima problem s vucom

Član
pozz raja
ovako imam golfa 5 2004 god 1.9 77kw nikad do sad nisam vozio golfa kupio sam ga nedavno
nisam yadovoljan kako ide bas nikako jer mi je bio i stabilniji i startniji pasat 5plus karavan sto me bas cudi jer je pasat bio 74 kw a golf 77
ali ajd nije mi to prestavljalo bas neki problem ali sinoc krenem s nekim curama u grad i tu se pocne desavati cudo ni u jednoj brzini nema snage obrtaji idu ali nema brzine npr 2brzina 40 na sat a gas u podu ne smijem ficu poceti preticati
sad izadjem napolje na auto put izadjem i max brzina 120.......
pa me zanima jel iko imao ovakav problem sa smecemn od auta kao ja hahahha....
autu ne radi egr zacepljen je jedino je to greska na diagnostici pa eto da znate ali kupljena je tako i mogao je ici 170 ono solidno
u svakom slucaju hvala
 
Član
Tesko ces ista znati bez da ga spojis na dijagnostiku. Ali mozes vizulano pregledati vakuum crijeva, ona najcesce budu uzrok, napuknu na spoj i slicno. Nagađanje jel mozda maf senzor ili map, losa turbina, aktuator je besmisleno. Treba pregledat greske i ocitat parametre. Nisam te razumio jel ti egr zacepljen od garezi ili je blindiran. Ako je od garezi onda nema snagu zbog toga
 
Član
druze blindiran je i kopcao sam jedina greska je on ostalo je sve top auto nema trun dima znaci nemoguce je da izbaci bar gram dima sto je tesko za povjerovati
 
Član
Provjeri tlak punjenja turbine. Vrijednost mafa neces moci izmjeriti jer ti je blindiran egr, tad uvijek ocitava visoku vrijednost, i usput provjeri crijeva, gore sam ti napisao
 
Član
do sinoc je solidno isao ono mni doovoljno htio povuci ali sinoc bruka i sramota ja iz 4 u trecu na 70 on nista ko da nisam ni dao gas ni prom brzinu nema starta nikakvog
 
Član
Dobro pregledaj sva crijeva negdje je neko puklo sigurno, na intercoleru itd. Imao sam slicnih problema
 
Član
gledao sam crijeva su ok vakum je malo zezao ali dzek neki slabo ukljucen bio sad je ukljucen ali opet isto samo sto sad imam malo bolji vakum ali sam gledao na golfu 4 tdi ima bolji vakum nego ja.....
i danas ja vukao majstoru ali nije imao vremena samo mi je pokazao sta trebam da vidim kod turbine
tj odozdo u jedan dio turbine ide vakum i s gornje strane tog vakuma ima neka sipkica ili kako vec se zove nemam pojma i kao ona treba da hoda kad dam gas u mene ne hoda sad jel tacno to sto mi je majstor rekao u vezi tog
i gledao sam na golfu 4 kad dajem gas crijevo se malo napuse u mene nista a snimio sam sad evo video ali nezz postaviti ga ov dje da vidite kako ide auto kao neki sdi...
druze lamela ne prokliziva normalno je sve susretao sam se s tim dok sam vozao kalibru i korada tako da znam oko te lamele hahah pa moze li mi ko pojasniti kako pa postavim ovdje video jer slabo se razumijem
 
Član
ne mogu postaviti video ali nema veze u ostalom auto nema dima sto me bas cudi ako ne radi npr turbina zar ne bi trebalo pusiti auto
 
Član
Najjednostavnije ces viditi da netko upali auto, a ti gledaj u tu stangicu, inace zove se aktuator, treba otici gore pa se vratiti. Ili ako imas vcds pa vidis u mjernim blokovima, digne gas i po sluhu ces cuti dal se cuje zujanje turbine ili ne
Btw nema tu da je vakum malo bolji nego ili ga ima ili nema
 
Top