golf 5 gti - plin

golf 5 gti - plin

Član
zanima me ima li itko iskustva s plinom u 2.0 tfsi, čitao sam da je moguće ali da je komplicirano jer svaki 10-20 uštrcaj mora bit benzin a ne plin jer benzin hladi i podmazuje brizgaljke, totalni sam amater u benzincima, plinu i svemu tome pa bih volio savjete koliko je to isplativo jer je ugradnja plina u 2.0 tfsi 12 000 kn,a za iduće auto planiram upravo ovu kombinaciju (cijena plina trenutno 3.20 kn, nek golf troši 15 l plina i 1,5 litar benzina to je 50 kn plina i 15 kn benzina na 100 km)
 
Član
brizgaljke benzina i plina nemaju veze, dok auto radi na plinu brizgaljke benzina ne sluze nicemu
 
Član
Neznan neman pojma o tome, znam samo što sam pročitao, mogli su svo napisat da će auto dobit 30 ks ako promineš zvučnike u autu ja bi povirova, hahahahhahahah zato vas pitam pa bi volio čut vaša mišljenja
 
Član
Negdje sam naletio i na tfsi motore dok sam gledao za sebe plin.
c/p
Ostali (BRC i Lovato) koriste indirektno ubrizgavanje u usisnu granu sa posebno programiranim plinskim računalom za svaki auto posebno (po broju šasije) gdje se kombinira rad plinskih i benzinskih injektora na način da se ubrizga plin u 3 impulsa i benzin u jednom impulsu (pojednostavljeno opisano).
Znači auto istovremeno troši i plin i benzin, a u svrhu hlađenja benzinskih injektora koji se nalaze u kompresionom prostoru.

Kada sam isao na ugradnju dosao je covjek sa skodom iz HR da ugradi plin kod nas, dosta razlike u cijeni.

ZAVOLI ALISEY DIRECT_______________________________ _____1900,00
AC STAG 400 DPI-------------------------------------------------1900,00
 
Član
Znači moguće je, sad me zanima koliko je to sve isplativo i kvalitetu toga svega
 
Član
Kod nas totalno neisplativo jer nema niko stručan da to zna ugraditi kvalitetno, oprema jako skupa i ne znam nikog da je to radio i da je uradio kako treba.
To su ti motori sa direktnim ubrizgavanjem goriva u cilindar, a ne u usisnu granu i dizna se nalazi u kompresionom prostoru, ako sam dobro shvatio, to je nešto poput Renaultovog 2.0, 16v IDE motora i Mitsubishi-evih GDI motora koji su se i u Volvu koristili,..., bla, bla, bla,..., u svakom slučaju je neisplativo.
 
Član
Navodno da ima neka radnja negdje u istri koja to radi i daje garanciju na svoj rad, ako bude ikakvih problema motor vraćaju u prvobitno stanje, nez jel istina a cijena je 12-13 tisuća kuna
 
Član
Koliko kilometara godišnje ti planiraš voziti? U Hrvatskoj se ni obični plin ne isplati ako ne prelaziš više od 25000 godišnje a ne ovaj za motore sa direktnim ubrizgavanjem goriva.
 
Član
uzeo bi GTI ali bi i da stedis ...ne razumijem! a kao drugo :) pitas isplativost ugradnje, pa uzmi papir i olovku i napravi racunicu druze jednostavno je
 
Član
Zela- Ove godine sam prešao 33 tisuće, ali s tim da je i brat vozao auto dok je bio u im par mjeseci, aservis- pitas zašto to radit gti-u, pa razlig je jednostavan ako je sve oovako kako ja računam, mogao big imat 200ks i potrošnju od 60 kn na 100 km, što drugo čovjek može poželit
 
BHT Ovisnik
Kakve veze sto je gti pa plin ? Sta kao si kupio si ako auto,prelazis puno,odma moras i balahat ? Glupa vam prica,smao u nas ne valja bolje auto na plin i slabije auto na plin,samo nesto srednje... pa po Europi tona jakih auta na plin

ferrari
filelg-640x480.jpg

bmw 6
k800_650-2.JPG


e46 M3
bmw-m3-32-v6-321-ps-flussiggas-einbau-umbau-umrustung-gasanlage-gasumbau-gaseinbau-m-3-m5-m6-prins-vsi.jpg

hummer
hummer-h2-autogasumrustung-vortec-motor-autogas-lpg-prins-vsi-umbau-einbau-valve-care.JPG

bmw 745
k800_mmk56p-18.JPG


sl55 i cl amg
k800_cl500-umbau-lpg-autogas-einbau.JPG

sl-55-amg-motor.JPG

k800_amg-014.JPG


glupa vam prica...
U RH neznam kolko je ugradnja,ako oces imam ti broj od dobrog covjeka za plin u ZG. U Sarajevu su ugrađivali na par 5ca GTI, passata,audia,isti jhe klinac sto se tice motora,samo sto je ovo GTI,a ono passat ili klasicni A4 turbak sa tfsi motorom...
 
Član
Netriba mi broj sad, još nemam gtia ali ga planiram kupit ako uspijem u 11 mjesecu ostat na stalno u uredu u policiji, a vjerovatno oću
 
Top