Golf 5 GT TDI 170 KS

Golf 5 GT TDI 170 KS

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Sto ne bi pogledao kad vec kupujes BMW 123d, 204KS dizlo... Zlo od auta...taj V GTI mu ne moze ni prismrdit, jos naravno ako ga nadjes u M paketu...:D
 
Član
Lexillium je napisao(la):
1000 nekih opcija i znas kako je,sve sto vise gledas i ganjas,sve vise i vise u nedoumici.Kontao G 5 170 KS ali te me dizne fakat ohladise od njega,i ako imam super semu za repariranje istih kad bi mi se desila havarija.

Nasao sam jednog Audija A3, 2.0TDI DSG S-tronic i za njega sam nekako pofino zainteresovan.

Pa koja je razlika između motora u A3 u odnosu na Golfa , kad ti je A3 2.0TDI zanimljiv a Golf 2.0TDI nije?
To je k'o ona izreka , nije govno ,već se pas posr'o.
Šala naravno za ovo ,ali ja mislim da je 2.0TDI PD definitivno ,pored 2.5TDI V6 najlošiji dizel motor koji je VW napravio.
1.9TDI je za njega izmislio motor ,bez obzira na slabije performanse.
Kolega ima Passata 3c 2.0TDI 170PS , kupljen nov u Njemačkoj i tamo je većinu vremena vožen ,već ga je dvaput ostavio na putu zbog dizni i u oba puta su mu na VW-u mjenjane dizne (Siemens) o njihovom trošku , bez obzira što nije bio u garanciji (ali je bio do 150.000km) , što će reći da je to tvornički felerično.
Svako malo paljenje lampice PDF-a više ni ne računa ko kvar.
I sad bi se najrađe ujeo za guzicu što uze novog Passata(31.000 eura) , a ne tad godinu i po dana star A6 3.0TDI , sa kojim bi se sigurno sa manje problema vozio.
Kont'o čovijek novo je novo ,kad ono govno.
Više se sa njim ne usudi iči na put (sad ide avionom) a ovde voza Volva iz 97. godine koji služi bez greške.
 
Sarajlic je napisao(la):
technoGeek je napisao(la):
Idi na Japanca, ne budi isti kao pola stanovnistva BiH :cool:

Potpis ko kuca,da imam lovu nebi ni pogledao VW jer ga voza 75% bosne.Iako volim VW gledao bih japanca ili eventualno talijana tj breru ha ya

Samo treba pametno odabrati. rx8 ovdje nemas gdje odrzavati kako ja znam, tako da mu ostaje Civic, ali opet se moze naci i nesto drugo, sto zavisi od mogucnosti... ali on bira, ne mi :D
 
Član
technoGeek je napisao(la):
Sarajlic je napisao(la):
technoGeek je napisao(la):
Idi na Japanca, ne budi isti kao pola stanovnistva BiH :cool:

Potpis ko kuca,da imam lovu nebi ni pogledao VW jer ga voza 75% bosne.Iako volim VW gledao bih japanca ili eventualno talijana tj breru ha ya

Samo treba pametno odabrati. rx8 ovdje nemas gdje odrzavati kako ja znam, tako da mu ostaje Civic, ali opet se moze naci i nesto drugo, sto zavisi od mogucnosti... ali on bira, ne mi :D

Civic 2.2 cdti ili kako se vec zove dizel je vrhunska masina, ali malo ih ima privilegiju da se u to uveri;)
 
Početnik
technoGeek je napisao(la):
Sarajlic je napisao(la):
technoGeek je napisao(la):
Idi na Japanca, ne budi isti kao pola stanovnistva BiH :cool:

Potpis ko kuca,da imam lovu nebi ni pogledao VW jer ga voza 75% bosne.Iako volim VW gledao bih japanca ili eventualno talijana tj breru ha ya

Samo treba pametno odabrati. rx8 ovdje nemas gdje odrzavati kako ja znam, tako da mu ostaje Civic, ali opet se moze naci i nesto drugo, sto zavisi od mogucnosti... ali on bira, ne mi :D

Da ali ima subaru,honda i sl ali opet nekako ja bi najprije breru :D
Sta mislis da nam da pare pa da mi za njega odaberemo :lol:
:icon_exclaim:
 
Član
Nađen Audi A3 koji otprilike ovako unutra izgleda...


Neko priupita zasto 2.0 Audi a ne Golf 2.0...pa zato što je Audi 5 puta kvalitetnije auto od Golfa.Mnogi su govorili ma jok nije to tako,sve je to isto,samo drugi naziv...to mogu reći samo oni koji nisu duže vremena vozili ta dva automobila;)
 
Član
Meni je žao većine dečki na ovom forumu, jer im je ne znanje ogromno, ja se ne petljam gdje mi nije mjesto, al kad je VAG koncern u pitanju tu imam kako kažu veliko znanje, a i osobno i poslovno vezan. Prije svega naučite što je riječ koncern, pa će te vidjeti da to nema veze sa vlasništvom ni upravljačkim pravim, isto tako ako Audi Ag pripada VAG koncernu to ne znači da VAG određuje i donosi odluke kako će Audi Ag raditi. To je zasebna tvrtka isto kao što je Quatrro GmbH zasebna tvrtka unutar Audija zadužena za razvoj Audijev RS modela, i Audi Ag nema pravo i ne donosi odluke vezano RS modele. VW i Audi isve ostale tvrtke unutar koncerna su braća i sestre i tako to ide. Tehnologije se djele i znanja al određena ne sva. Audi je primium brand i kao takav je iznad VW godinama. Dosta istih motora se može naći u njihovim autima, većina ih je razvijena od strane Audija i oni djele/daju VW-u. No ti motori su isti po svom konceptu****** a ne meterijalima i obradama, tako da ako imaš A3 2.0tdi i golf V 2.Otdi to su po kvaliteti motori nebo i zemlja iako im je koncep isti, pa tako i 1.8T koji se mogu naći u obe tvrtke itd...

Ne znam zašto mi je uopće stalo da nekog nešto naučim, jer u nas ljude ništa van seoskih priča ne zanima.

Znači pojmovi, koncern, vlasništvo, upravljačka prava itd... naučite, vas većina.


LeX u mom prvom postu ti stoji A3, ja znam zašto, a vidim da znaš i ti...

VAG nije VW, razlučite to više. VAG-u pripadaju Porsche,Audi,Volkswagen,Bentley,Lamborghini,Seat,Škoda... a VW može da bude sretan što se nalazi u ovome koncernu, Kraj jednog Porša, Lamba, Audija...
 
Član
A3 je po svim mogucim aspektima bolji od petice, bar i mene vise privlaci, kada vidim ovdje jednu moju sugradjanku da prodje sa A3 svaki puta se okrenem za njim ( ne za njom), jer mi je auto vrhunski odradjen, fabricki ima dobre fele, ma premocan auto, a takodje je 2.0 tdi, nema problema, eto ovaj moj drug, takodje regan na forum ima A6 2007 god mislim, takodje 2.0 tdi, nema ni on problema, sa tim diznama su imali problema samo VW Golf,, ja kad sam mijenjao svoju covjek mi je bas nabacio, ja sam ga pitao koliko se cesto kvare, jer oni rade reparaciju, on mi kaze da vecinom ima musterija sa golfom, passati rijetko, vecinom golf znaci, sad jesul te dizne ubacivane samo u golfa ja ne znam, ali znam da se audi ne kvari oko toga
da se ja pitam takodje bih uzeo Audi, jebo VW:cool::cool:
 
ArminM je napisao(la):
A3 je po svim mogucim aspektima bolji od petice, bar i mene vise privlaci, kada vidim ovdje jednu moju sugradjanku da prodje sa A3 svaki puta se okrenem za njim ( ne za njom), jer mi je auto vrhunski odradjen, fabricki ima dobre fele, ma premocan auto, a takodje je 2.0 tdi, nema problema, eto ovaj moj drug, takodje regan na forum ima A6 2007 god mislim, takodje 2.0 tdi, nema ni on problema, sa tim diznama su imali problema samo VW Golf,, ja kad sam mijenjao svoju covjek mi je bas nabacio, ja sam ga pitao koliko se cesto kvare, jer oni rade reparaciju, on mi kaze da vecinom ima musterija sa golfom, passati rijetko, vecinom golf znaci, sad jesul te dizne ubacivane samo u golfa ja ne znam, ali znam da se audi ne kvari oko toga
da se ja pitam takodje bih uzeo Audi, jebo VW:cool::cool:

;););) Kupi A3 neces se pokajati ni sekunde, je*o Golfa svako drugo auto je Golf, meni vise muka od njega! Ne bi ga nikad kupio!
 
Član
pa valjda je svima jasno da je a3 bolji,nije valjda dzaba skuplji pa skoro duplo u startu :)

uzmi audija ako mozes,benzinca preferiram,turbaka nekog novijeg i rahat si godinama
2.0 turbak i sm kozmetika ga odradi na jedno 270 konja i igraš se sa svima
volim vw,vozim vw al naravno da bi vozio 3.2 audija :D
 
Član
Bax brate nemoj se ljutiti ,al praviš se previše pametan i na momente lupaš kao otvoren prozor.
Te priče o kvalitetnijim motorima u Audiu nego VW-u ,okači mačku o rep , 2.0TDI je govno i u jednom i u drugom ,jer ako u A3 2.0 TDI na 103.000km prolupa zamajac u A6--ice 2.0TDI na 168.000km pukne glava , kakva je to onda kvaliteta u odnosu na VW. :icon_question:
Niko ne spori da A3 ima koji komad plastike u unutrašnjosti bolji u odnosu na VW ,da je dizajn ljepši al to su samo nijanse ali što se mehanike tiče to su dva identična auta , koliko god u Audiu se trudili da to opovrgnu.
I preskup je ,za te pare se uzme ozbiljnije auto.
Konkretno taj što mu je prolupao zamajac na 103.000km iz 2006. godine je plaćen 23.100KM + 600 eura zamajac , jest da je auto je bilo u perfektnom stanju ,od prvog vlasnika(rođak iz Njemačke) ,al opet po meni previše para za 5 godina star kompaktni auto.
Gledam ovde kod nas novi model Citroen C5 iz 2008. godine 24.500KM , a C5 je ipak autina za taj Audi + što je mlađi.
 
Član
Nevolim Audija nijednog osimB4 A1 i A3 ;) dobar izbor,ljep hatch bas po mom ceifu :icon_biggrin: .Kupuj to.



BaXRS4 je napisao(la):
a VW može da bude sretan što se nalazi u ovome koncernu, Kraj jednog Porša, Lamba, Audija...
Audi takodjer moze biti sretan sto je uz jednog Porsa i Lamba jer Audiji ce uvjek biti narodno auto koje voza svaka susa bez obzira na pojedine premium modele a Porsh i Lambo su marke iz snova :D
 
Član
koja je razlika izmedju npr. BMM(2.0 TDI 140PS) motora koji ide u VW Golf, i BMM motora koji ide u A3?

glup sam, objasnite mi...
 
Član
BaXRS4 je napisao(la):
Meni je žao većine dečki na ovom forumu, jer im je ne znanje ogromno, ja se ne petljam gdje mi nije mjesto, al kad je VAG koncern u pitanju tu imam kako kažu veliko znanje, a i osobno i poslovno vezan. Prije svega naučite što je riječ koncern, pa će te vidjeti da to nema veze sa vlasništvom ni upravljačkim pravim, isto tako ako Audi Ag pripada VAG koncernu to ne znači da VAG određuje i donosi odluke kako će Audi Ag raditi. To je zasebna tvrtka isto kao što je Quatrro GmbH zasebna tvrtka unutar Audija zadužena za razvoj Audijev RS modela, i Audi Ag nema pravo i ne donosi odluke vezano RS modele. VW i Audi isve ostale tvrtke unutar koncerna su braća i sestre i tako to ide. Tehnologije se djele i znanja al određena ne sva. Audi je primium brand i kao takav je iznad VW godinama. Dosta istih motora se može naći u njihovim autima, većina ih je razvijena od strane Audija i oni djele/daju VW-u. No ti motori su isti po svom konceptu****** a ne meterijalima i obradama, tako da ako imaš A3 2.0tdi i golf V 2.Otdi to su po kvaliteti motori nebo i zemlja iako im je koncep isti, pa tako i 1.8T koji se mogu naći u obe tvrtke itd...

Ne znam zašto mi je uopće stalo da nekog nešto naučim, jer u nas ljude ništa van seoskih priča ne zanima.

Znači pojmovi, koncern, vlasništvo, upravljačka prava itd... naučite, vas većina.


LeX u mom prvom postu ti stoji A3, ja znam zašto, a vidim da znaš i ti...

VAG nije VW, razlučite to više. VAG-u pripadaju Porsche,Audi,Volkswagen,Bentley,Lamborghini,Seat,Škoda... a VW može da bude sretan što se nalazi u ovome koncernu, Kraj jednog Porša, Lamba, Audija...

Tvom neznanju nema granica iz dana u dan sve vise dokazujes :lol:


A3 mi je vizelno ljepsi a evo gledam na ovoj stranici petica ima bolje performanse ;)

http://www.zeperfs.com/en/duel1673-1398.htm
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top