Golf 5 DSG problem

Golf 5 DSG problem

Član
Najcesce ode mehatronik ili sam senzor tj osjetnik temperature ulja u mjenjacu, i tad ga prebaci u safe mod. Nemoj mjenjat ulje bez veze nego ga odvezi majstoru i on ce znat odma sto mu je.
 
Član
Promjenuto novo ulje i filter. Dešava se isto ,mada sada ima razlike da ne trebam lekati sat vremena da izađe iz safe moda nego samo ga upalit ugasit. Majstor govori da će skinuti mehatronic i promjeniti ventil broj 1 na kojemu ujedno javlja grešku
 
Član
To si trebao odma napraviti pa onda mijenjati ulje i filter. Ovako bez veze dupli posao. Vec sam ti to bio i napisao jer na dsg nema puno vrsta kvarova
 
Član
To si trebao odma napraviti pa onda mijenjati ulje i filter. Ovako bez veze dupli posao. Vec sam ti to bio i napisao jer na dsg nema puno vrsta kvarova
Majstori uvijek kao prvi korak kažu ulje i filter. Meni javlja grešku da je tlak ulja u mjenjaču nizak povremeno i ovaj ventil broj 1. Logično mi je bilo prominit ulje,neće propast
 
Član
Na kraji sam bio kod majstora, rekao mi da je otišla lamela i mehatronic. Uglavnom dvi skupe stvari, lamela je 1100km reparacija mehatronica oko 1000,uglavnom puno para. Jeftinije rješenje mi bilo nać drugu getribu polovnu i staviti ,našao dobru getribu s malo kilometara i ugradio. Getriba je dobra ,šalta dobro,ali ipak mi ima malo razlike od prijašnje. Kod ove se malo više osjeti kad prebacuje u manju brzinu. E sad mene zanima jeli njoj treba softver programirat jer sumnjam da je ovaj majstor to radio?
 
Član
Mozes otici u ovlasteni da provjere jel ima update za tu getribu, to je najbolje. A mislim da je i majstor morao programirati

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
 
Član
Mozes otici u ovlasteni da provjere jel ima update za tu getribu, to je najbolje. A mislim da je i majstor morao programirati

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
Čini mi se da je majstor samo ubacio drugu getribu ,provozao malo,vidio da koliko toliko funkcijonira i ništa nije radio na softweru. Po nekoj mojoj logici kada se stavlja mjenjač u drugo auto svaki put bi se trebao isprogramirati i prilagoditi
 
Top