Golf 5 DSG problem

Golf 5 DSG problem

Član
Jučer mi se u vožnji mjenjač sam ubacio u neki safe mod i blinkaju lampice PRNDS. Zaustavim auto ,upalim ugasim,sve isto,neće da ušalta u R ,neće ništa osim u D ali u nekom safe modu(druga brzina). Nakon nekoliko sati parkiranog ugašenog auta DSG ponovo šalta sve normalno, da bi opet nakon sat vremena počeo isto zezati. Ujutro kad se ohladio opet sve normalno....
Dijagnostika pokaziva ove kodove

17252-tlak tekućine mjenjača,niski(povremen)

17130- elektromagnet regulacije tlaka,učinak ili zaglavljen u isključenom položaju(povremen).

Molio bi nekoga ako zna o čemu se radi da pomogne. Auto je prešlo 240tk ulje u getribi je već prešlo 80 000km
 
Član
Mislim da se na tim menjacima rade servisi, ulje i filter na odredjenu kilometrazu, i ne moze svako da to radi ima masina koja puni ulje, nije onaj klasican sistem naspes do cepa za sipanje. Il ti fali ulja il je filter zacepljen a mozda i jedno i drugo

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Član
Pa definitivno ću prvo probati zamjeniti ulje,jer čudno mi da sve radi ok kada se auto ohladi
 
Član
Ne igraj se sa DSG, MRM Ljubuski i riješi problem. Gore mi radi kolega koji i mapira aute i odradio je silu tih auta i mjenjaca tako da ce sigurno naći rješenje.

Poslano sa mog EVA-L19 koristeći Tapatalk
 
Član
Bas sam ga tada pitao za DSG mjenjace kaze da su se extra pokazali bez nekih posebnih mana dok ovi novije generacije DSG-a nisu bas nesto eto neko info. Radio je i DSG mjenjace.Raspitaj se jos vidi.
Oni stari MultiTronik su bili problematicni. Noviji su nesto bolji. DSG se nikad nije pokazao dobrim, tj. do odredjene kilometraze drze, onda lutrija...
 
Član
Idi ti prvo kod majstora a dobio si vec preporuku za dvojicu da ti utvrdi sta je i kako je, nemoj menjati ulje napamet, a ako ga i budes menjao zameni i filter i nek ti to odradi neko strucan

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Član
Idi ti prvo kod majstora a dobio si vec preporuku za dvojicu da ti utvrdi sta je i kako je, nemoj menjati ulje napamet, a ako ga i budes menjao zameni i filter i nek ti to odradi neko strucan

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
Naravno da ću tako uraditi. Nebi svakom davao da čačka oko mjenjača
 
Član
Nemoj odmah ulje prvo odvedi majstoru neka pogleda ako vec ima iksustva znat ce otprilike po simptomima sta kako sretno :D
 
Top