Golf 5 dizna

Golf 5 dizna

Član
Radi se o petici 1.9 tdi 66kw,
Neki dan mi prebaci u 4toj na oko 3000o. u safe mode,i osjetim da mi ko malo stucne na stangasu
Odem na dijagnostiku i sad ono majstor ga proba kaze da je malo izgubio snagu,i ocita mi da mi treca dizna ima odstupanje..
podignemo ga na dizalicu i skontamo da negdje pusta ulje na neki semering ili kroz one gumice od crijeva na interkuleru,ulja ne gubi skoro nikako,uvijek je na sipci iznad pola cak i poslije 9-10 hiljada..
jel neko zna o cemu se radi ovdje??
 
Član
ne valja ako vazda ima isti nivo ulja ili cak raste nivo, onda mijesa ulje sa vodom ili gorivom
Ma nije to def,kazem samo da od uradjenog servise gdje je sipka na maxu,do iduceg servisa spadne na malo iznad polovice..tako da gubici su minimalni a i performanse za 66kw su definitivno uredu i ne dimi
 
Član
To gledanje odstupanja dizni preko vcds nije mjerodavno da se vidi jesu dizne ok ili ne, za to se dizne vade van i stavljaju na uređaj. Brojke odstupanja pokazuju koliko je cilndru potrebno grama da odrzi motor na optimalnom broju okretaja na leru. Treba napraviti logiranje u voznji i kasnije procitat graf, naravno treba ih znati citati, pa se vidi rad maf senzora, map, tlak turbine itd... Na vecini auta ima ulja u crijevu turbine zbog uljnih para i temperature. Mozda ti je turbina zacađena, maf senzor masan bas zbog tih para pa daje krivo ocitanje itd
 
Član
To gledanje odstupanja dizni preko vcds nije mjerodavno da se vidi jesu dizne ok ili ne, za to se dizne vade van i stavljaju na uređaj. Brojke odstupanja pokazuju koliko je cilndru potrebno grama da odrzi motor na optimalnom broju okretaja na leru. Treba napraviti logiranje u voznji i kasnije procitat graf, naravno treba ih znati citati, pa se vidi rad maf senzora, map, tlak turbine itd... Na vecini auta ima ulja u crijevu turbine zbog uljnih para i temperature. Mozda ti je turbina zacađena, maf senzor masan bas zbog tih para pa daje krivo ocitanje itd
slazem se s tobom al to mu je jeftinije rjesenje kontas i bezbolnije
 
Član
slazem se s tobom al to mu je jeftinije rjesenje kontas i bezbolnije
Ima update,pronasao sam zajedno sa majstorom da mi je na crijevu od interkulera,onaj dio sto ulazi u motor popustila gumica i da je malo ulja uslo u sistem,stavili novu gumicu,onda relej pumpe goriva je bio defekt,pa smo i njega zamijenili,no on opet pregorio za 2 dana...desava se da u 4toj na oko 1800-2200 rpm dodje do nekog podrhtavanja,kao da mu prekida dotok goriva,sad ne znam jel do struje ili dizne ?
 
Član
Kakvi su kontakti na strujnoj letvici? S vremenom se rasire i uslijed nekih vibracija mogu imati los kontakt i mogu prekidati
 
Član
Zove se strujna letvica, povezuje svaku diznu, preko nje ide impuls kad da pusti gorivo, eto da tako laicki kazem. Nalazi se ispod poklopca bregaste
 
Član
Zove se strujna letvica, povezuje svaku diznu, preko nje ide impuls kad da pusti gorivo, eto da tako laicki kazem. Nalazi se ispod poklopca bregaste
Sutra skidam sve i da golim okom vidim sta je rec,a usput provjerim i letvicu,inace auto se ponasa jako dobro,nema nikakvog cadjenja nema nemirnog rada..ko ce znat
 
Član
Ako se nekome slicno desavalo,meni je izgleda vrisnula tandem pumpa i treca dizna je mjenjana,iskreno mi je pun k... da izvinete ovog golfa,sipam znaci najskuplje gorivo na EP,po drugi put mjenjam dizne
 
Član
Pa čim sipaš najskuplje gorivo na EP a drugi put mijenjaš dizne, šta ti to govori ?
Prijatelju moj,imam par jarana isto sa peticama sipaju na ep, nikome ništa,ili su dizne tamo sjebane u Holandiji odakle je uvezen pojma nemam,saljem ih u Zvornik na repariranje pa sta bude bude
 
Top