Golf 5 Abgass Werkstat

Golf 5 Abgass Werkstat

Član
Pozdrav ljudi,ja sam novi ovdje,i prvenstveno radi ovog problema sam se registrovao.
Dakle radi se o GOLFU 5 1.9 TDI 66kw,PD motor 2006a godina,prije 3 mjeseca rikne mi 1 i 4 dizna i pumpa goriva,haj' zamjenim pumpu,novu stavim,dizne repariram i stavim nove gumice,i sve OK! No međutim pojavila mi je se greška "Abgass Werkstat" koja manifestuje zagušeno auto,što moje auto uopšte nije " vuča je ostala ista,dimi rijetko,kad se baš zagasa uz brdo i to jako kratko crnkast dim),dijagnostika je pokazala da mi AGR ventil ne radi,zamijenim i njega,bilo malo opet se pojavi A W greška,no ovaj put dijagnostika kaže "RELEJ PUMPE GORIVA,KRATKI SPOJ NA MASI-SPORADIČNO" Majstor naruči nov relej,danas stavio novi relej,nema greške,prođe 1h vremen opet ista greška,opet kratak spoj na releju? Moje pitanje je,dal je problem u pumpi visokog pritiska i da zbog nje dolazi do tog kratkog spoja,hvala vam unaprijed na ponuđenim odogovorima. :)
 
Član
Ne bih ti to znao, slab sam sa WauWau grupacijom.
Proguglaj, vako otprilike izgleda u PD motorima
Senzor-pritiska-izduvnih-gasova-VW-GOLF-IV-V-1-4-1-9-TDI-BOSCH_slika_XL_20729313.jpg
 
Član
skini poklopac motora i dodje ti dole na crijevu velikom od interkulera, samo prati crijeva moras pronaci stoji na crijevu.
 
Član
Pronasao sam i hvala vam,no kako da konstatujem jel on radi ili ne?
eh to ti ne bi znao reci, imas li koga sa istom peticom da zamjenite senzore? auto bi ti trebalo bolje ici kad bi stavio nov/polovan naravno ako je ispravan.
P0105 do P0109 su greske na dijagnostici za taj senzor ako se ne varam.
 
Član
eh to ti ne bi znao reci, imas li koga sa istom peticom da zamjenite senzore? auto bi ti trebalo bolje ici kad bi stavio nov/polovan naravno ako je ispravan.
P0105 do P0109 su greske na dijagnostici za taj senzor ako se ne varam.
Hvala druze,pogledacu sutra sa majstorom,ma da meni na dijagnostici samo ucitava taj relej pumpe za gorivo
 
Član
Ne mora znaciti da je relej los, kod petica je velika boljka instalacija, mozda su zice do releja pumpe u prekidu negdje. Prijatelj ima 5cu, 2005, 2.0TDI, auto znaci dva dana otkida, ide kao ludo, treci dan sporadicno pali safe moda, u pola preticanja mu ugasi turbo. Momak kosu cupao s glave, obisao 30 majstora, u ovlastenom servisu mu izvukli listu od 15-tak senzora koji ne rade itd, itd. I sasvim slucajno, kod upaljenog auta, dotakne buzir sa instalacijom, auto se ugasi. Rasjece buzir, unutra sva izolacija istopljena, zice u kontaktu. Zamjeni instalaciju, nikad auto kahnulo vise nije.
 
Član
Ne mora znaciti da je relej los, kod petica je velika boljka instalacija, mozda su zice do releja pumpe u prekidu negdje. Prijatelj ima 5cu, 2005, 2.0TDI, auto znaci dva dana otkida, ide kao ludo, treci dan sporadicno pali safe moda, u pola preticanja mu ugasi turbo. Momak kosu cupao s glave, obisao 30 majstora, u ovlastenom servisu mu izvukli listu od 15-tak senzora koji ne rade itd, itd. I sasvim slucajno, kod upaljenog auta, dotakne buzir sa instalacijom, auto se ugasi. Rasjece buzir, unutra sva izolacija istopljena, zice u kontaktu. Zamjeni instalaciju, nikad auto kahnulo vise nije.
Evo auto mi je kod majstora,pregledaće komplet instalaciju od pumpe goriva pa sve do motora,i ja vjerujem da je neka sitnica glupa :D
 
Top