Golf 5 2.0 TDI

Golf 5 2.0 TDI

Član
Pozdrav, imam problem na vozilu Golf 5 2.0 TDI 8v 140hp. Vozilo ima ok vucu, ali imam osjecaj kao da slabo vuce pri niskim obrtajima. To je jako izrazeno kada je vozilo pod vecim opterecenjem (brdo). Isto kao da nema snage dok ne predje u vece obrtaje, zatim je vuca sasvim ok i nema nikakvih problema. Vozilo nisam vozio na dijagnostiku. Ako neko zna odprilike sta bi moglo biti, da li je sta ozbiljnije.
 
Član
1. Promijeniti majstora.
2. Pronaci boljeg majstora.
3. Majstor spoji na dijagnostiku, pregleda sve parametre i auto. Majstor otkloni kvar.
 
Član
Pozdrav, imam problem na vozilu Golf 5 2.0 TDI 8v 140hp. Vozilo ima ok vucu, ali imam osjecaj kao da slabo vuce pri niskim obrtajima. To je jako izrazeno kada je vozilo pod vecim opterecenjem (brdo). Isto kao da nema snage dok ne predje u vece obrtaje, zatim je vuca sasvim ok i nema nikakvih problema. Vozilo nisam vozio na dijagnostiku. Ako neko zna odprilike sta bi moglo biti, da li je sta ozbiljnije.

to je normalno jer ti 2.0 motori od 103 kw su inace dosta kilavi na nizim obrtajima ali zato na vecim odvaljuju za razliku od 1.9 motora koji imaju obrnutu situaciju zbog razlicitog momenta.
imam isti motor na passatu 6 (samo sa 16v).
 
Član
140 hp, izabucije tek na 4000 obrtaja, dok je max obrtni na 1750 obrtaja. Ne bi trebao da je previse "kilav" Uzbrdo sve ispod 1750 ce biti kilavo.
 
Član
Ma to ti nije normalno koliko god on bio kilav a nije kilav. Imas more razloga zasto slabo ide. Ja sam slicnu situaciju imao sa golfom 4. Nece uzbrdo da si pita a za jedno auto od 115ks to ne bi trebao biti problem ni sa 4 osobe u autu. Kod mene je bio problem u turbini. Prije nego sto sam ga ja kupio neko je stelovao turbinu,vjerovatno sto je bacala u safe mode. To privremeno otkloni problem ali auto bude slabo u niskim obrtajima i svako brdo mu je problem.Ubacis ga u trecu negdje uzbrdo i jednostavno auto se gusi,obrtaji pocinju padati i moras ga opet nazad u drugu. Gas do poda a ono nista. Takodjer mi je i EGR ventil bio u banani. Turbina reparirana, EGR ventil zablokiran, vakumska crijeva promijenjena i sad auto vuce bez problema gdje god pozelim. MOj savjet ti da uradis dijagnostiku kod nekog ko se razumije a moguci problemi mogu biti u turbini,egr ventilu,maf senzoru,vakumskim crijevima. Mozda ti je samo potrebno ciscenje turbine. Imas u zenici u Strongu rade pjeskarenje i jedino pjeskarenjem postizes efekte da ti se to opet za mjesec dana ne desi. Mozda oko 150 KM skidanje i ciscenje.
 
Član
ja sam imao isti slucaj ali je kod mene lose vukao u svim obrtajima.
zamijenio sam intercooler i crijevo koje ide u turbinu i na kraju i samu turbinu sam zamijenio.
sad auto vuce dosta dobro ali i dalje u niskim obrtajima do nekih 1700 je pomalo kilav.
isao je na dijagnostiku i majstor mi je rekao da nema nijedne greske u motoru.
moze biti naravno da je zapraljan egr ventil, to su cesti problemi kod ovih motora a gresku nece prikazati nigdje.
sto se tice vakuumskih crijeva to ti svaki majstor moze provjeriti preko kompresora koliki je pritisak u crijevima i da li negdje pusta zrak.
 
Član
2.0 Motor mora da vuce i na 1500 obrtaja a da ne pricam na visim, ako nista ne smije se gusiti. Ja sam sad presao sa 2.0 cdi na 1.5dci iste snage u kw i velika je razlika, ovaj sad u trecoj krece da vuce tek na 1800obrtaja i vuce on super kasnije dok je 2.0 bez ikakvih problema uzbrdo pun trecom iz 1300 lakse ubrzava, oba auta imaju isti jednak moment ali na razlicitom broju obrtaja... Ja mislim da je samo stvar kubikaze i obrtnog momenta kako su podesena auta....ali 1.9 i 2.0 daleko vise snage imaju u tim nizim obrtajima...
u svakom slucaju egr tu zna zezati pa ga ocisti, ocisti i MAF sa kontakt sprejom (nikako wd40) a sad ako ne pomognu ciscenja onda idi dalje ....srecno..
 
Top