GOLF 5 - 2.0 TDI - Pucaju crijeva

GOLF 5 - 2.0 TDI - Pucaju crijeva

Član
Pozdrav svim članovima foruma..Prije 3 mjeseca mi je na autu "pukla" turbina, odradio sam reparaciju turbine i nakon te reparacije osjetio sam da auto slabije ubrzava, kasnije se pali turbina. Turbina se pali na nekih 2300-2400 obrtaja, nakon toga auto ide kao i prije reparacije. Odlazim do ovog majstora koji je radio reparaciju da on provjeri zašto se kasnije pali turbina, on kaže da to tako treba i kaže mi da mi je neki pritisak veći nego inače, pretpostavlja da je auto čipovano. Ja ne znam da li je auto čipovano.
Vozio sam auto tako jedno 20tak dana i jedan dan čujem negdje zrak da pušta kad stisnem gas jače, odem do majstora i kaže mi da je puklo crijevo od intercoolera. Zamijenimo to crijevo i odem na valjke : Screenshot_573.jpg
Golf je 2.0 TDI 103 kw
Maximum torque : 320 Nm or 236 lb.ft @ 1750 - 2500 rpm
U mene izbacilo 359 Nm
Prije 10 dana vidim rupu na cijevi od usisa, odem majstoru da on pogleda možda je to razlog zašto se turbina kasno pali, čovjek začepi rupu, čuje se kako pušta zrak negdje drugo, navodno na EGR Ventilu
Juče ja opet čujem isti zvuk puštanja zraka kao prvi puta, opet intercooler crijevo puklo

Imam osjećaj ako opet zamijenim ovo crijevo od intercoolera, negdje drugo će probit nešto
Da li vi imate kakav savjet šta da radim?
Da li da odem provjerit da li je auto "loše" čipovano
Da li je turbina namještena da slabije radi pa to stvara problem čipu ako je isti na autu?
Da li da odem nekome da vrati turbinu na fabričke parametre ?
 
Član
ja bih počeo od toga da neko vrati komplet mapu na stock, jer ovaj gore grafikon kaže da auto ima 140 ks, koliko i treba imati sa 103kW, ali ima znatno više obrtnog nego što treba da ima da je stock. Neko je to loše remapovao, pa bih ja odatle krenuo
 
Član
Gdje si radio reparaciju ? Standardno 90% ih ostavi namjerno tako zbog garancije, pritisak koji bi trebao imat na 1800-1900 rpm imas na 2300-2400 rpm . Nisi morao ici na valjke, moze se provjeriti jel mapa fabricka ili je dirana .
 
Član
Gdje si radio reparaciju ? Standardno 90% ih ostavi namjerno tako zbog garancije, pritisak koji bi trebao imat na 1800-1900 rpm imas na 2300-2400 rpm . Nisi morao ici na valjke, moze se provjeriti jel mapa fabricka ili je dirana .
Reparaciju sam radio u "Auto servis CUNEX" Srebrenik..Jel se preko VCDS može provjeriti da li je mapa fabrička?


pa sto aida ne pita :) on zna ja iko..
Jel to neki član foruma? Pošto sam novi na forumu pa ne znam
 
Član
Reparaciju sam radio u "Auto servis CUNEX" Srebrenik..Jel se preko VCDS može provjeriti da li je mapa fabrička?



Jel to neki član foruma? Pošto sam novi na forumu pa ne znam


Nikakva novina za Cunex , kad odes na reklamaciju reci ce ti da ti nevaljaju injektori, maf, map i td. , samo nije do turbine . Na samom pocetku kad je poceo radit radio je dobro, ali sad radi kao i 90% drugih - tako kako je tebi uradjeno .

Morat ces ponovo skinut turbinu i odnijet negdje drugo da ti podese na fabricke vrijednosti (naglasis da hoces fabricki i da te ne interesuje garancija :)) , imas u Zivinicama Kuplung oni ti mogu podesit . Ako neko ima vremena i volje moze i bez skidanja pomalo stelovat aktuator i mjerit parametre vcds-om u voznji , tako nekoliko puta dok ne ustima .

Mapu ti mogu provjerit u Hitech-u u TZ ili R-Tuning Admir (imas na FB). Ovo sam ti sve naveo s obzirom da pise da si iz TZ, pa sto ti je blizu .
 
Član
Hvala puno na pomoći.

Da li mi ovo na EGRu što pušta zrak može uticati da slabije ide auto? Prema riječima mehaničara, pušta zrak negdje gdje je elektronika uključena u EGR, sad da li je to on mogao ikako provjeriti čisto sumnjam, jer kaže mi da je bilo potrebno izvaditi dosta dijelova da bi došao do EGRa..
To je vjerovatno ovaj dio (po njegovim riječima) :
Ovaj dio sa crvenim strelicama
Screenshot_619.jpg

Ako mehanički začepim EGR da li će i dalje zrak dolaziti do tog dijela gdje pušta?
 
Hvala puno na pomoći.

Da li mi ovo na EGRu što pušta zrak može uticati da slabije ide auto? Prema riječima mehaničara, pušta zrak negdje gdje je elektronika uključena u EGR, sad da li je to on mogao ikako provjeriti čisto sumnjam, jer kaže mi da je bilo potrebno izvaditi dosta dijelova da bi došao do EGRa..
To je vjerovatno ovaj dio (po njegovim riječima) :
Ovaj dio sa crvenim strelicama
Pogledajte prilog 67574

Ako mehanički začepim EGR da li će i dalje zrak dolaziti do tog dijela gdje pušta?

to ti je klapna usisa a to povis toga je egr
 
Top