Golf 5 1.9TDI 77kw bls - Chip tuning?

Golf 5 1.9TDI 77kw bls - Chip tuning?

Član
Pozz svima, novi sam ovdje i imam jedno pitanjce oko chip tuninga. Ako ima neko ko se bavi profesionalno ovim, mislim da sam vidio da ima neko ovdje iz SM.
Koji je optimalni remap i sta se dobije a sta izgubi na navedenom autu, naravno bez imalo rizika za motor. I naravno koliko kosta da se obavi profesionalno a ne fuserski, mislio sam raditi u SM u Sarajevu.
Pogon je 4motion, motor 1.9tdi 77kw oznaka BLS, god. 2008
 
Član
Dobijas 140 ks i veci obrtni moment za 60-80 Nm .
Radio sam na B6 remap sa 140 ks na 180. Auto dosta bolje ide i osjeti se. Uslov je da je i motor u dobrom stanju kao i turbina naravno.

Za ostalo ce vrijeme pokazati...
 
Član
Dobijas 140 ks i veci obrtni moment za 60-80 Nm .
Radio sam na B6 remap sa 140 ks na 180. Auto dosta bolje ide i osjeti se. Uslov je da je i motor u dobrom stanju kao i turbina naravno.

Za ostalo ce vrijeme pokazati...

Hvala puno na odg, ima li veze sto je pogon 4x4? Posto nisam procitao mnogo na tu temu da je neko radio, ponavljam totalni sam laik pa ne zamjerite na glupim pitanjima haha. U turbini je sve novo od prije par dana, motor u odlicnom stanju i ostalo. Svidja mi se odg, kao i na ostalim temama sto citam
 
Član
Imam isti motor (BLS) u seatu, remap sam radio kod Simanica u Sarajevu i na valjcima zadnji put je izbacio 139ks i 340nm sa ugasenim dpf i egr. Cijena je bila oko 200KM koliko se sjecam samo za remap. Sada kod Simanica imas i valjke za 4x4 tako da sto se mene tice preporuka za njih.
 
Član
Ne smeta to za pogon nista nit ima veze, ja imam 4Motion i isto mapiran na 200ks, s tim da je i dsg mjenjac
 
Član
Imam isti motor (BLS) u seatu, remap sam radio kod Simanica u Sarajevu i na valjcima zadnji put je izbacio 139ks i 340nm sa ugasenim dpf i egr. Cijena je bila oko 200KM koliko se sjecam samo za remap. Sada kod Simanica imas i valjke za 4x4 tako da sto se mene tice preporuka za njih.

Hvala puno na odgovoru, volio bih i na valjke da izmjerim takodjer. Kod simanica cu uskoro pa pisem iskustvo.

Ne smeta to za pogon nista nit ima veze, ja imam 4Motion i isto mapiran na 200ks, s tim da je i dsg mjenjac

Hvala na odgovoru puno!
 
Top