Golf 4

Golf 4

Član
Golf 4 Model Years Engine and code Displ. Power Torque
1.4 1997–2004 I4 16V AHW/AXP/BCA/AKQ/APE/AUA 1390 cc 55 kW (75 PS; 74 hp) @ 5000 rpm 128 N·m (94 lb·ft) @ 3300 rpm

koliko je tehnika se usavrsila da golf 1.4 16v razvija 55 kw dok je stara dvojka,kadet itd to isto razvijali sa 1.3 ..
pitanje je da li ovih 16 ventila sluze samo za to da je jaci pri niskim obrtajima ili u cemu je poenta ovako slabo snage u golfu :icon_question::icon_question:
 
Član
nemam pojma kod mene je sigurno 40kw a dvica 1,3b..doduse kad sam mu alu-felge stavio kao da je dobio tih 15kw :pP :lol:
 
Član
golf2 je napisao(la):
nemam pojma kod mene je sigurno 40kw a dvica 1,3b..doduse kad sam mu alu-felge stavio kao da je dobio tih 15kw :pP :lol:

hahahahhaha;) ako su 13-ke mozda si i dobio:123::lol:
 
Član
GTI FAN je napisao(la):
Dobro pitanje,taj motor je skroz u k,obicno je onaj 1,4 16v od 101 ks.

ali gledao sam jedini je ovo sa 1.4 svi motori u golfu 4 nisu ispod 1.6,,pa me bas zacudilo,,:icon_question: ima mi od jarana rodjak ovu 1.4 kaze ma nosi to ide covece,,ja ga pitam koliko ima kw kaze 55..ja kad sam mu reko da ga kadet moze uzet sa 1.3,,poceo covjek neke fazone ovo ti je 16v vako nako,,reko ok;):lol:

AnDel je napisao(la):
to je benzinjara za bosance, da manje trosi , ne mora ni ici uopce :cool:

hehehehe pravi odgovor:lol:
 
Član
shurda je napisao(la):
GTI FAN je napisao(la):
Dobro pitanje,taj motor je skroz u k,obicno je onaj 1,4 16v od 101 ks.

ali gledao sam jedini je ovo sa 1.4 svi motori u golfu 4 nisu ispod 1.6,,pa me bas zacudilo,,:icon_question: ima mi od jarana rodjak ovu 1.4 kaze ma nosi to ide covece,,ja ga pitam koliko ima kw kaze 55..ja kad sam mu reko da ga kadet moze uzet sa 1.3,,poceo covjek neke fazone ovo ti je 16v vako nako,,reko ok;):lol:
Ma to je ko SDI jedva ide jos u teskoj cetvorki kadet 1,3 bi ga uzeo ko nista puno je laksi a konji su konji i on ih nema vise od 75 i tako i ide pa makar imao 18v i twin turbo nije jaci od bilo kojeg drugog motora od 75 ks .Dobro ti je pitanje,neznam cemu mu sluzi tih 16 ventila.

Od jarana rodjak ti je isti ko oni kad usporedjujes npr 2 motora od 150 ks,jedan NA drugi turbo pa kaze.Ovaj je brzi jer je turbo.Kakve veze ima sto je turbo,da nema turbo imao bi manje od 100ks npr a ne 150 :) Turbo mu sluzi samo da dosegne snagu ovog atmosferca.
 
Član
bucky_mb@yahoo je napisao(la):
puz na cesti, koji trosi kao tenk:icon_mad:
ipak brzi od sdi-a,,:lol::123:
Po podacima 1,4 benzinjac 15,2 sec do stotke a sdi 17,2, :icon_biggrin: SDI ja za primjer sije cak i golf dvica 1,3ccm 55ks - 16,5 sec do 100 kmh :)
 
Član
GTI FAN je napisao(la):
bucky_mb@yahoo je napisao(la):
puz na cesti, koji trosi kao tenk:icon_mad:
ipak brzi od sdi-a,,:lol::123:
Po podacima 1,4 benzinjac 15,2 sec do stotke a sdi 17,2, :icon_biggrin: SDI ja za primjer sije cak i golf dvica 1,3ccm 55ks - 16,5 sec do 100 kmh :)

to znaci da bi ja svojim kadrijom 70 ks mogao do stoje za 14-15 sec,,nisam nikad mjerio :lol:
 
Top