Golf 4

Golf 4

Član
Pozdra
Pa da krenem ovako:
1. Sa cime ocistiti krovni tapacirung(platno) i sve ono oko vrata, ali da se ne odlijepi..Ima nekih malih crnih fleka ponegdje i malo zuckast, kao i kod spigli, ne vidi se dobro ali se opet vidi.
2.Planiram uraditi dubinsko pranje siceva(samo siceva, jer krov i vrata ne bi dirao da ne odlijepi), koliko bi trebalo da se osusi? Ili to uraditi sam kod kuce sa nekim stvarima(vidim ima neka pjena nesto za siceve)?
3.Rucke vrata(unutrasnjost), pa ona plastika oko radia, pa gdje ide kljuc, sve je to izguljeno itd..Interesuje me jel to ima negdje kupiti putem neta u BiH ili se mora skidati, farbati itd? Ako se mora farbati, sa cime, kako? Jel iko radio, jer je stvarno ruzno vidjeti tu izguljenu ko gumu neku? Kao i za kasetu vrata isto?
4.Naslon za ruke, jel moze neki nizi ili mora biti onaj visoki plasticni? A navlake, jel ima negdje uzet za Golf 4 zbog zadnjih sjedala i one "ladice" da ne zatvore navlake.
 
Pozdra
Pa da krenem ovako:
1. Sa cime ocistiti krovni tapacirung(platno) i sve ono oko vrata, ali da se ne odlijepi..Ima nekih malih crnih fleka ponegdje i malo zuckast, kao i kod spigli, ne vidi se dobro ali se opet vidi.
2.Planiram uraditi dubinsko pranje siceva(samo siceva, jer krov i vrata ne bi dirao da ne odlijepi), koliko bi trebalo da se osusi? Ili to uraditi sam kod kuce sa nekim stvarima(vidim ima neka pjena nesto za siceve)?
3.Rucke vrata(unutrasnjost), pa ona plastika oko radia, pa gdje ide kljuc, sve je to izguljeno itd..Interesuje me jel to ima negdje kupiti putem neta u BiH ili se mora skidati, farbati itd? Ako se mora farbati, sa cime, kako? Jel iko radio, jer je stvarno ruzno vidjeti tu izguljenu ko gumu neku? Kao i za kasetu vrata isto?
4.Naslon za ruke, jel moze neki nizi ili mora biti onaj visoki plasticni? A navlake, jel ima negdje uzet za Golf 4 zbog zadnjih sjedala i one "ladice" da ne zatvore navlake.
skidaj i farbaj plastike imas mat sprejeva al dobro odradi da se ne guli krov ako neces presvlaciti ne diraj!! cak ima i sanse platno kod rucki da ti se odlijepi od dubinskog ne profesionalnog, a sto se tice naslona sve osim fabrike opet ti kazem ne valja krcka pucketa pa cak i pukne oni type R iz fisa itd...
 
Član
Meni iz iskustva na osnovu poklopaca za retrovizore najbolje bude i drzi se
Pripremniti sa 400-600 smirglom
Plastik prajmer
Filler u spreju ( spric g/kit)
Baza
Lak

Ja sam laik za farbanje tako da... meni ovo je OK
 
Meni iz iskustva na osnovu poklopaca za retrovizore najbolje bude i drzi se
Pripremniti sa 400-600 smirglom
Plastik prajmer
Filler u spreju ( spric g/kit)
Baza
Lak

Ja sam laik za farbanje tako da... meni ovo je OK
za eneterijer i tipke i ostale stvari zeznuto je lakom raditi zbog UV zraka meni se do sad mat najbolje pokazao za dugmice rucke itd. ima u pennyu 2u1 primer + boja mat je tako da se osusi kroz 15 min
 
Član
Obavezno mat lakse i odrzavat. Ja sam kod sebe A stubove radio, odlicno se drzi vec 2.5 godine a vazdan je na suncu.

Ps nisam stavljao: filler jer stubovi imaju teksturu.
 
Top