Golf 4 Vibracije na volanu

Golf 4 Vibracije na volanu

Član
Prije jedno 6 mjeseci počeo je volan čudno vibrirati. Znači, volan vibrira lijevo-desno. Kao da netko primi kotače pa ih "skreće" lijevo desno. No ono što je neobično, to se osjeti isključivo kada su i auto i volan u pokretu.

Npr, vozim 60 na sat - ništa
okrećem volan da bi pratio zavoj - e tada, samo prilikom samog pomicanja volana, javljaju se vibracije
držim luk zavoja, volan je pod npr 20°, ne vibrira
izlazim iz zavoja, ispravljam volan do 0°, u tom pomicanju vibrira
vozi ravno, sve ok

Kada se okreće volan a auto stoji na mjestu, ne osjećaju se vibracije.

Još bi nešto spomenuo; to nisu vibracije kao trešnjava. Nego kao da su neki nabor, grbice, pa dok se okreće volan, kao da su maaaala propadanja i maaaali otpori na ruku.

Jako mi je teško opisati.
Molim vas ako je neko imao sličan problem da piše.
Unaprijed Hvala Pozz
 
armynmen je napisao(la):
Prije jedno 6 mjeseci počeo je volan čudno vibrirati. Znači, volan vibrira lijevo-desno. Kao da netko primi kotače pa ih "skreće" lijevo desno. No ono što je neobično, to se osjeti isključivo kada su i auto i volan u pokretu.

Npr, vozim 60 na sat - ništa
okrećem volan da bi pratio zavoj - e tada, samo prilikom samog pomicanja volana, javljaju se vibracije
držim luk zavoja, volan je pod npr 20°, ne vibrira
izlazim iz zavoja, ispravljam volan do 0°, u tom pomicanju vibrira
vozi ravno, sve ok

Kada se okreće volan a auto stoji na mjestu, ne osjećaju se vibracije.

Još bi nešto spomenuo; to nisu vibracije kao trešnjava. Nego kao da su neki nabor, grbice, pa dok se okreće volan, kao da su maaaala propadanja i maaaali otpori na ruku.

Jako mi je teško opisati.
Molim vas ako je neko imao sličan problem da piše.
Unaprijed Hvala Pozz

Na osnovu ovoga se da zakljuciti da je negdje problem u ovjesu, jer dok auto stoji nema vibracija.
 
Član
zamajac mozda...

prvo provjeri optiku,i da li su balansirane gume,pa onda kreni dalje,al sve mi to smrdi na zamajac i meni je tako vibriralo ali kad dam gas u krivini
 
Član
Zamjenio obe spone, probao sa gumama i felgama. Znaci isto se ponasa i na 16 205/55/16 i na 195/65/15 balansirao gume 2 puta i to uvijek na 0, mjenjao polozaj felgi tj prednje nazad a ove zadnje naprjed, druge gume ali sve je i dalje isto.
Nema nikakvih lupkanja, skripanja.
 
Član
Da ti nema lufta na diskovima i disk plocicama? Diskovi jesu li krivi???Da ne blokiraju klijesta malo?

Mislim svi mozemo nagadjati do sutra sta bi moglo da bude,ali to se prijatelju ne rjesava preko foruma:icon_rolleyes:
 
Član
Diskovi zamjenjeni, plocice sve novo i nema problema i podrhtavanja kod kocenja.
Znam da se na forumu ne riješava, ali ako je neko imao slicnu stvar lakše je onda bazirat se na nešto imas bar neku orijentaciju. Moram ponovo da odem do majstora pa da pogledam. Cudno je mislim ja stvarno odrzavam auto i mijenjam najveci dio sve na vrijeme. Ali ovo mi je jako cudno i vjeruj ide mi na nerve kad vozim. Sad nije uopšte strašno al ne znam šta može da bude.Pozz za sve koji su se javili
 
Član
armynmen je napisao(la):
Diskovi zamjenjeni, plocice sve novo i nema problema i podrhtavanja kod kocenja.
Znam da se na forumu ne riješava, ali ako je neko imao slicnu stvar lakše je onda bazirat se na nešto imas bar neku orijentaciju. Moram ponovo da odem do majstora pa da pogledam. Cudno je mislim ja stvarno odrzavam auto i mijenjam najveci dio sve na vrijeme. Ali ovo mi je jako cudno i vjeruj ide mi na nerve kad vozim. Sad nije uopšte strašno al ne znam šta može da bude.Pozz za sve koji su se javili

kvar mi poznat neko ti je spomeno letvu volana meni je to bilo,., jel okrece se malko teze volan al samo u jednu stranu ako je tako onda ce ti bit ko meni reparacija racve volana,,
moze bit da su ti novi diskovi krivi,,.
poluosovina vecinom desna pri kraju pa lupka trese,.,
 
Član
Nema problema sto se tice tezine volana, sve je normalno volan je lagan kao i uvijek i nisam primjetio sto se tog tice nikakvu promjenu. Ma idem do majstora za 2-3 dana pa cemo vidjet. Javim sta je bilo
 
Član
armynmen je napisao(la):
Nema problema sto se tice tezine volana, sve je normalno volan je lagan kao i uvijek i nisam primjetio sto se tog tice nikakvu promjenu. Ma idem do majstora za 2-3 dana pa cemo vidjet. Javim sta je bilo

super iz vogosce si
svrati do elvira evo ti br tel na pp
 
ja sam imao isti ili 99 % sličan problem samo sto je kod mene se čula ta vibracija u mjestu i u vožnji npr u mjestu motas imas osjećaj kao da trese struja tj volan podrhtava kod mene je bio problem u servo pumpi jer je elektronska nije mehanička tj nije dobivala dovoljno struje i radila je slabije nakon montaze druge ispravne sve je bilo ok takodjer golf 4 uglavnom provjeri servo pumpu i stavi novo ulje usput i vidi imas li ulja ikako mozda ti radi na suho i to se nekome zna desit
 
Top