Golf 4 tdi štuca/trza

Golf 4 tdi štuca/trza

Član
Pozdrav svima.
Imam problem sa svojim autom. Radi se o golfu mk4 1.9 TDI iz 2001. godine. Već duze vrijeme sam primjetio da auto lose reaguje na gas, ubrzanje ocajno. Bukvalno je bila patnja kad trebam nekoga preteći..
Odlučio sam da pregledam EGR i usisnu granu, jer sam cuo da se egr vremenom začepi od čađi pa da bi to moglo biti problem. Kad sam skinuo egr imao sam sta i vidjeti, i egr i usisna grana su bili skoro potpuno začepljeni, lumen je bio tipa 1-1.5cm. Skinuo sam ventil, ocistio sam ga prvo srafcigerom, i onda lagano cleanerom i četkom. Pošto je onaj pocetni dio usisne bio isto tako zacepljen, samo ciscenje egr ne bi imalo nikakvu svrhu, pa sam onda i nju skinuo i takodje fino sve ocistio koliko je bilo dostupno. I na dodjem dijelu usisne (onaj dio sto ide na blok) je bilo takodje dosta te gareži i čadji..
Kad sam sve fino ocistio, osusio i vratio nazad auto prvo nije htjelo da upali, to je razumno jer sam skidao granu, upalio je nakon par pokusaja i izbilo je nazad na auspuh dosta sivog dima.
Nakon tog prvog paljenja koje je bilo teze, poslije je palio normalno, i rad na leru je bio ok.
Primjetio sam drugacije ponašanje auta u vožnji. Auto dosta bolje ide, dobro reaguje na gas, osjeti se da ima dosta vise snage izmedju 2000 i 3000 obrtaja. Auto je prije bilo kao mrtvo u odnosu na ovo sad.
Medjutim problem se javlja na manjim obrtajima (izmedju 1000 i 2000 obrtaja). Tipa kad trebam krenuti osjeti se kako auto lagano trza, nije to nista strasno ali se osjeti. Takodje u voznji, npr u trecoj usporim i padnu obrtaji ispod 1500 i sad kad lagano pocnem ubrzavati osjeti se to trzanje. Ako oštrije pritisnem gas to se nista ne osjeti i auto normalno ubrzava. Takodje kad vozim auto na 2000 obrtaja ili preko, auto radi najnormalnije.
Zvao sam i majstora da ga pitam sta bi moglo biti, objasnio mu sta sam sve radio, on kaze da pregledam vakum linije.
Danas sam njih sve pregledao, nisam promjetio da je neka ostećena ili da je spala. Jedino sto sam uocio kad sam skinuo crijevo sto ide sa intercoolera na egr da ima ulja u njemu ali mislim da je to zbog toga sto je majstor koji je radio mali servis prije par dana usuo previse ulja u motor (iznad maxa je na onom mjeracu) pa preko oduska dekla izbacuje u usisnu granu vjerovatno..
I primjetio sam da se klapna koja se nalazi na usisu kod egr-a nalazi stalno u otvorenom polozaju, a mislim da bi se ona trebala zatvarati kad se gasi motor, ali opet ne vjerum da to utice na ponasanje auta u vožnji.
Jos sam zaboravio reci da je ovo trzanje izraženije kad je leden auto, kad ga ujutru upalim osetim kako malo trza na leru i kad krecem. Kad se motor zagrije na 90 stepeni imam osjecaj da ne trza nista pri voznji.
Eto to je to, odvešću ja svakako auto majstoru da on to sve pregleda ali sam htio i ovdje da napisem da vidim je li nekao imao sličnih problema ili neko zna sta bi mogao biti problem. Lp
 
Top