Golf 4 TDI Problem diskovi

Golf 4 TDI Problem diskovi

Član
Imam golf 4 1.9 tdi 81Kw imam probleme te da mi se diskovi krive na predjenih 1000-2000km.
Ukratko šata sam sve radio:
Nosio sam diskove na tokarenje i sve bude ok nekih 1000-2000km i opet trese na večim brzinama a na manjim kao da se čitavo auto ljulja, uzimao diskove sa stranca tokario i opet isto, promjenio 2 para novih i opet isto. Svi su mi pričali o kvaliteti tako da sam otiđšao u AC Quatro i uzeo nove diskove i pločice original sve plačeno 450 KM i opet ista stvar. Kad sam otišao na reklamaciju kažu krive ti glavčine tako da sam promjenio odnosno kupio nove glavčine i nove prednje ležajeve i sve to postavim i evo sad opet ista stvar. Na autu je sve utegnuto, nove gume, sve balansirano jedino što sam primjetio da kad je auto ugašeno ako cimam volan malo brže lijevo desno čujem neke udare ali ništa strašno. Kad je auto upaljeno nema tih udara. Kad rukama mrdam gume osjetim skroz mali luft i isto lupkanje. Kliješta rade nema grijanja točkova.
Dali je neko imao slične probleme da mi pomogne ili ako neko ima za preporučit dobrog majstora.
Neznam više šta da radim ali ovo me izluđuje.
MOLIM ZA POMOĆ AKO JE NEKO IMAO SLIČNU STVAR.
 
Član
Posto si u Vogosci jesi isao kod majstora Nermina stanuje iznad hotela Park, meni odrzava golfa 4 i mercedesa.
 
Član
kad si sve zamjenuo zamjeni i klijesta i resio si problem,dovoljno je da jednom jace zakocis pa da ti malo blokira i onda na vodu naletis i eto ti kriv disk
 
Član
Vidi da postavis te iste diskove sto tebi tresu na nekog drugog golfa pa vidi hocel i kod njega trest, mozda nije do diskova.
 
provjeri imas li lufta velkog kad okreces tockove kad auto dignuto i ugaseno ako imas mali luft ok je ali ako imas preko 10-20 cm lufta pa tek onda otpor od mjenjaca osjetis tada provjeri unutrašnje zglobove (kinetičke) nemora znacit da su ti stradali moze bit samo da je jedan lezaj u tom zglobu spao i tada ti sovina oscilira nije u ravnini tj. ne okrece se u svojoj osi i stvara ti vibracije tj samo ljuljanje vozila na manjim brzinama (slicno kao da nisu gume balansirane)

to provjeri obavezno ako ne bude do tih zglobova budi sretan da ne bude do njih jer jedan trokraki unutarnji zglob kosta 250+KM ;)
 
al to nema na njegovom modelu, kod njega je 81, bospumpa

zglob postoji bio on trokraki ili ne to sto kazes moze bit da si u pravu ali nemora da znaci dok se opet ne pogleda nemozes bit 100% siguran koji je model zgloba ;)

nego tako je i meni majstor kod tebe je obicni nije to skupo reko de ti pogledaj sta je s njim kad smo na dizalicu kad ono trokraki i samo jedan lezaj spao kad je neko mjenjo kuglu na lafetu tada skidas sovinu s glavcine i tada kad je izvucen iz lezista tada je i jedan lezaj spao s njega pregledali da kuciste nije osteceno sve bilo ok ponovno vratili i gas pola sata posla ;) a treslo mi od 60-80 i kad kocim ono ko da potuce a kad startam svaki put hoce da zašlajdra mogo sjebat dopsta toga da nisam na vrijeme intervenisao ;)
 
Član
Ok pogledat ču, mada mi nije jasno kad stavim nove ili tokarim diskove auto potpuno uredu 2 mjeseca a onda osjetim da pravi ponovo vibracije. Znači nešto mi krivi diskove i to oba budu malo kriva.
 
Član
Drug na golfu 4 sdi 98 godina cini mi se imao isti problem stavi nove diskove iskrive se iste istokari opet se iskrive dok nije u asu otiso i rekli mu da mora komplet glavcine i lezajeve mjenjat kao da je problem u njima.vratio se kuci zamijenio glavcine, lezajeve i nove diskove i plocice nakon nekog vremena opet pocelo da trese.da bi se kasnije ustanovili da ta serija auta imaju manu ili gresku tako da krive diskove i drug ga proda takvog.
 
Član
Provjeri da li kad postave se plocice i diskovi i sve kad se namontira, auto na dizalici i zavrti tocak i stisni kocnicu naglo nek se zaustavi tocak naglo, onda ga odmah poslije toga probaj zavrtiti tocak i mora se odmah poslije toga slobodno kretati, ako se ne krece slobodno onda moras obraditi plocice gdje nalijezu na nosace plocica, i celjusti prgledati da li su cilindru cisti i da nisu hrdjavi i moraju se slobodno vracati do kraja i izlaziti do kraja slobodno, i dobro razraditi vodilice celjusti...
 
Top