Golf 4 TDI pri naglom gasu motor trese ko LUD!!

Golf 4 TDI pri naglom gasu motor trese ko LUD!!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Pozdrav,zanima me jel iko zna sta bi mogao biti problem na mom autu ili ima slicna iskustva....E ovako: u normalnoj voznji bas dobro ide ne osjecam da turbina ne radi svoj posao fino vuce za 66kw,sve za pet skroz zadovoljan...ALI kad recimo na leru naglo stisnem gas do 2500,3500 pa i vise obrtaja motor se pocne tresti tako jako da se ima osjecaj da ce ispasti iz haube i onda se ponekad i ugasi i kad se ponovo upali radi normalno.... i opet kad bi jako naglo stisnuo gas on opet podivlja i trokira ko lud....i kao da se cuje neko grebanje metala o metal....ponavljam u normalnoj voznji nista se ne primjeti...
 
Član
dizne brate, vjerovatno neka od dizna baca vise goriva nego sto treba i motor ne moze da podnese i ima nemiran rad. Ovo ti govorim iz licnog iskustva. Jel PD motor:icon_question:
 
Član
nije pumpa dizna ...bas zato sam i htio ovaj staromodan motor66kw (bosch pumpa isto kao i u golfu 3) jer nema te dizne pod visokim pritiskom....jel ovaj moj sa bosch pumpom moze imati taj problem koji si ti rekao?
 
Član
jbg ja nisam toliko upoznat sa konstrukcijom tog motora sa bosh pumpom, zbog svojih licnih problema naucio sam stosta o PD motorima. Ali logicno je da i taj motor ima dizne, odnosno mora ih imat, ja bi ih provjerio na tvom mjestu

ako je dizna vjerojatno pusi bijeli gusti dim, koji jako smrdi
to sto ti se auto ugasi je takodje zbog prevelike kolicine goriva, imao sam isti problem
 
Legend
Druže probaj zamjeniti filter goriva, na kojoj pumpi sipas gorivo. Injektor je elektronski, dizna je onaj stariji fazon....

Inace treba generalno izbjegavati sve benzinske pumpe koje u nazivu svog imena nosije necije prezie, tipa, matkić, junuzović, kovčić itd, dalje bilo kakave vrste zivotinja tipa lavovi tigrovi labudovi itd :D
 
Član
hm....neznam sta bi rekao bas sam ovaj model i htio da nemam tih dizna problema ... :icon_cry:

daki je napisao(la):
Druže probaj zamjeniti filter goriva, na kojoj pumpi sipas gorivo. Injektor je elektronski, dizna je onaj stariji fazon....

Inace treba generalno izbjegavati sve benzinske pumpe koje u nazivu svog imena nosije necije prezie, tipa, matkić, junuzović, kovčić itd, dalje bilo kakave vrste zivotinja tipa lavovi tigrovi labudovi itd :D

i filter goriva,ulja,zraka ai pumpa zamjenjena nadajuci se potajno da bi to moglo rijesiti problem,ali sipak....nije pomoglo
 
Član
ArminM je napisao(la):
dizne brate, vjerovatno neka od dizna baca vise goriva nego sto treba i motor ne moze da podnese i ima nemiran rad. Ovo ti govorim iz licnog iskustva. Jel PD motor:icon_question:

Ako baca crn dim, onda ubrizgava vise goriva, i moze biti do pumpe, ili dizni!!
Al care provjerio bi ja i nosace motora! Kad prebacivas brzine i brze pustas kvacilo osjecas li onda sta??:icon_rolleyes:
 
Drug,lagano stisni gas i neka polako ide u obrtaje...primjetit ces da ce na odredjenom broju obrtaja kao promijeniti rad motora (kao malo trze) i kada masis taj broj obrtaja,opet normalno! Ako je tako...to ti je do Bosh pumpe! Imao sam isti problem na trici! POZZ
 
Član
Bio je jednom davno isti problem... i istu stvar sam rekao. Postoji mogucnost da ti je ventil na uljnoj pumpi zastekao i uljna pumpa baca preveliki pritisak i da ti nategne hidropodizace i otvori ventile i naravno motor ostane bez kompresije onda dimi i ako otvori dosta ventila onda se i ugasi...!!! Kada sacekas malo, hidropodizaci koji su ostali natezeni ispuste ulje iz sebe i auto upali.

Good Luck!!! ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top