Golf 4 snaga turbine

Golf 4 snaga turbine

Član
Ekipa, reparirao sam turbo komplet, postavio novi dozer, podesio parametre sve, egr ocistio, vakum crijeva nova, MAP senzor novi, ali nije mi to kao prije. Motor mi je bio chipovan na 150 konja, kidao zemlju. Navodno sada je turbo vracen u zelenu zonu i sad je fabricki 115 konja. Oke, zadovoljio bi se i sa tim ali auto ne ide kao da ima 115 konja, a jos u malo vecem brdu ako stanem u prvoj ne moze da krene hoce da se ugasi, a prije je jeo zemlju na tom istom brdu. Medjutim, bojim se da ako odem da vratim taj map od 150 konja da ne sprzim turbo na samim valjcima
Da li ovo sve moze biti do tog mapa ili nesto drugo. Auto pali turbo preko 2.000 obrtaja, max moze 160 ici,jednostavno mi nije to to, a uradio sve haman. Golf 4 1.9 TDI (DI crevno) 85kw pumpa dizna 4motion.
 
Član
Maf ti stoji na izlazu iz zracnog filtera, a map na crijevu od intetcoolera ka turbini. Malo je tijeno do njega doci zbog crijeva i hladnjaka, al njega si zamjenio
 
Član
Maf ti stoji na izlazu iz zracnog filtera, a map na crijevu od intetcoolera ka turbini. Malo je tijeno do njega doci zbog crijeva i hladnjaka, al njega si zamjenio
MAP sam promijenio, ali MAF sam probavao novi, te mi je preko dijagnostike pokazivao iste paramtere kao i moj stari, tako da ga nisam zamijenio.
 
Član
Otidji nekom ko ima dijagnostiku (VCDS) nek ti u voznji proprati parametre i vidi kakav je pritisak turbine . Većina ovih servisa sto reparira turbine namjerno ustima da krene punit kasnije - na vecim obrtajima nego fabricki , zbog garancije . Npr. pritisak koji trebas imat na 1900 obrtaja ti imas tek npr, na 2400 rpm . Ovo sve pod uslovom da je aktuator ispravan i da su vakumi ispravni i dobro povezani .
 
Član
Upravo tako, stalno to rade, a ako samo jedan navoj zavrnes, ici ce kako treba, al' gubis garanciju.

A kako mislis "turbo vracen u zelenu zonu", je li upisana fabricka mapa ili?
 
Član
Upravo tako, stalno to rade, a ako samo jedan navoj zavrnes, ici ce kako treba, al' gubis garanciju.

A kako mislis "turbo vracen u zelenu zonu", je li upisana fabricka mapa ili?
Pa receno mi je nesto kao navodno bio je na 104 napravljen da otvara, a oni su ga napravili na 100.2.Na koje parametre su mislili ne znam. Iskreno i ja mislim da je do toga ali da li to moze biti uzrok da auto na malo vecom brdu ne moze u prvoj da krene hoce da se ugasi? Ako ga je fabrika tako napravila onda se popisam na njega.
 
Član
Otidji nekom ko ima dijagnostiku (VCDS) nek ti u voznji proprati parametre i vidi kakav je pritisak turbine . Većina ovih servisa sto reparira turbine namjerno ustima da krene punit kasnije - na vecim obrtajima nego fabricki , zbog garancije . Npr. pritisak koji trebas imat na 1900 obrtaja ti imas tek npr, na 2400 rpm . Ovo sve pod uslovom da je aktuator ispravan i da su vakumi ispravni i dobro povezani .
Kako da provjerim aktuator i vakume, a upravo sam to primjetio da pali tek tako oko 2400
 
Član
Evo ovo, stoji ti na turbini. Nebi bilo lose da ti majstor pogleda jel drzi vakumski tlak
6996dc859f6c0659c123745df55cd3ce.jpg
 
Član
I kao ta jaca chip mapa je jos uvijek u autu samo je turbo nastiman tako da je u toj zelenoj zoni.

Kad je radjen chip nije fizicki dirana turbina , nego je bila ispravna i fabricki podesena , a taj ko ti je sad reparirao turbinu i servis koji je ugradio nije nista dirao oko mape/chipa .

Vjerovatno kao sto sam ti vec napisao da su ti koji su reparirali turbo namjerno ustimali da puni kasnije zbog garancije . Tebi je problem ako ti sad neko drugi uzme da ustima gubis garanciju .
 
Top