Golf 4 set kvačila

Golf 4 set kvačila

Član
Jucer i danas mijenjao set kvacila na golfu 4. Prijatelj mestar mi to radio, znaci skinuli korpu lamelu i odem ja u trgovinu dam im podatke (inace golf 4 1.6sr) i oni mi po tim podacima izvade set koji uopce nije isti kao onaj sta smo skinuli iz auta znaci nije uopce promjer lamele isti, odem u jos par ducana i u jednom ducanu mi lik otkrije da je set koji sam ja donio iz motora 1.8 tj. govori mi da mi je 1.8 u autu. Uzeo sam taj set za 1.8 i sklopili sve pase na autu. Sad mi nije jasno, da li je moguce da je kvacilo od 1.8 bilo u motoru 1.6 ili se stvarno vozim sa 1.8 svo ovo vrijeme?? (auto je kod mene godinu dana, na poklopcu motora uredno pise "1.6 sr")
 
Član
Ma kod nas te saobraćajne nisu 100% validne. Znam lika sa Mini Cooperom, u papirima 1.6i 66 kW, a on ispod haube ima 1.6 16v sa 150-ak kW. Uvezo ga tako, pri uvozu imao poklopac motora od ovog sa 66 kW i tako ga i registrovao.
 
Radim u auto delovima tako da ako ti daje po katalogu taj dio I taj dio pase na tvoj motor onda ne vidim u čemu je problem. Dosta auta koristi slične setove npr 1.9 (svi sem 96,110kw) tdi s fixnim zamajcem koristi isti set odnosno korpu i lamelu kao vr6 tako da nemaš brige. Nemam sad laptopa tu da ti proverim tačno.

Sent from my F3111 using Tapatalk
 
Član
Hoćeš reći da se auto pri uvozu zavodi prema poklopcu motora?
Nisam uvozio pa ne znam. Znam momka i znam da nije radio swap nikakav, vozi auto svaki dan. Ono što je pod haubom nije ono iz saobraćajne. A ovaj dole nek ne sere bezveze, ja sam iznio svoje mišljenje i kraj priče.
 
Član
Izgled motora a pogotovo poklopca nema veze sa podacima u saobraćajnoj. To sto ti drug vozi prekucanog Minija nema veze sa poklopcima nikakvim, prije ce bit sa kriminalom :D Inace bi svako stavio poklopac od 1.0 a vozio 2.0 motore :D
 
Član
Znaci na poklopcu motora(nebi rekao da je prepasan jer sve rupe lijepo pasu) mi pise 1.6sr (sto je 8v), u papirima 1.6 16v, a kvačilo mi od 1.8 običnog. Sutra ga dignem na dizalicu i pogledam tu oznaku na bloku pa javim
 
Član
Druze jel se radi, ako radi . Vozi
U najgore slucajnu i da sve radi i pase, dobio si malo ojacanu lamelu i korpu. Tj. moze podjeni malo vise hs i Nm
 
Top