golf 4 problemi

golf 4 problemi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Kada je auto u leru i kada dodam gasa i drzim tako obrtaji podju da varaju dizu se i spustaju, i motor drugacije skroz radi. inace na leru bez gasa radi odlicno. auto je golf 4 1.6 16v. pomagajte :icon_question:
 
Član
hmmm cudno ja sam imao TDI 4ku samo odi na kompjuter i znaces sigurno, jer je najvjerovatnije sajla od gasa negdje ostecena to je elektronika 100% al bez kompa nista nemozes znati
 
ako ne osjetis nista u voznji i ako ne "izbacuje" neku gresku, pomiri se s tim, tako je na 90% benzinaca...ocajno gorivo...

ista stvar mi se desavala na Astri (za koju su u servisu rekli Lambda sonda), Peugeotu,Renaultu a i na Golfu nekad zna...gotovo neprimjetno, ali ipak ima osciliranja obrtaja...

99,99% elektronika...
 
Član
Obrati pažnju na potrošnju ako je porasla dosta mogla bi biti lambda sonda ali opet da je to trebalo bi ti gresku izbacivati...
 
Član
na kompu ne ocitaje nikakvu gresku, inace je slabo vukao, ali bio u elektricara i sad je dobro, cistio svasta nesto sto je bilo za njega i sad ide fino. samo me muce ti obrtaji. :icon_question:
 
Član
Ako nema greske na dijag.aparatu onda je nabolje ocistiti dozerklapnu zraka i uraditi osnovno podesavanje dijag. aparatom .Sad zavisi da li je motor sa sajlom ili bez sajle za gas zbog razlicitih kanala na podesavanju.To je realtivno cesta (greska kod VW motora )ustvari stvar podesavanja.
 
Član
eh sad je ja mislim auto napokon popravljeno. nakon sto su ga zezali obrtaji, na kraju nije htjelo da prima gas prilikom kretanja iz mjesta, nesto ga tusilo. na kraju ispalo da nije bio uzubljen zupcasti kako treba i otisao neki ventil, ja mislim rekose neki povratni ventil, uglavnom sad ide kako treba :123:. hvala svima na pomoci
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top