Golf 4, problem vuča

Golf 4, problem vuča

Član
Veliki pozdrav svima, vozim kao što sam već naveo Golfa 4 TDI 1,9 ; 66 kw. Godinu dana imam problema sa vučom, al to se dešava povremeno i sad me je počelo baš nervirati. Problem nastaje kada se auto malo isforsira, naprimjer uz Ivan kad ga malo stisnem automatski ugasi se turbina što bi rekli prebaci ga u safe mod. Auto ugasim upalim sve radi okej, to mi se dešava na otvorenoj cesti dok kada je gradska vožnja u pitanju ne izbacuje ga tako jer realno nemam ga gdje ni stisnuti medjutim osjeti se da auto dosta slabije vuče i ubrzava. Turbinu sam čistio do sada 2 puta, ne baš kod nekog profesionalca što se tiče tih stvari mahalski majstor medjutim kada je očistim auto bukvalno podivlja 3-4 mjeseca.. Ide jako dobro, sve full i onda nakon odredjenog perioda opet se vrati na isto i sve tako evo već godinu dana, provjeravao sam protokomjer zraka bas sve do čega bi moglo biti i ostala je izgleda jedina opcija da je turbina u pitanju da se zaprlja itd.. Jer kada nju ocistim auto je sasvim drugo, eh sada da li ima neko neki savjet.. Planirao sam da odnesem turbinu na reparaciju, da li neko ima da preporuci nekoga što se tiče reparacija ili neki drugi bilo kakav savjet. Hvala svima unaprijed
 
Egr ventil ocistis, ako nije to n75 ventil, ako nije ni on onda protokomjer zraka ili u najgorem slucaju turbina ti je u ulju ili je prljava..
 
Član
Stvarno mi je preko glave ovih tema..ako ih nema 300 ima onda 299... druze prelistaj malo forum za mjesec dana 10 je tema napravljeno oko ovog safe moda...mozda biti dosta uzrocnika eto covjek ti je naveo,a najbolja opcija je dobrog majstora da nadjes i vidis sta je nek da uzimas sve ovo i da mjenjas jedno po jedno.
 
Član
To jest da je svaka druga tema bacenje u safe mod TDI-a ali je i očigledno da je kod nas još uvijek nepoznanica četvrt vijeka star motor...
 
Top