Golf 4 Potrosnja ulja

Golf 4 Potrosnja ulja

Član
Upitanju je Golf 4 TDI 66kw americka verzija (tacnije brazilska prozivodnja) nije ni bitno jer je isti motor kao i kod ostalih, zanima me da li je normalno da trosi ovoliko ulja.. Uostalom uslikat cu vam da se ne patim s pisanjem sve jednostavno pa vi meni recite.. I da, pusta mi ulje na plastici od interkulera valjda nezz sto zanima me vase misljenje a sutra cu majstoru.. I jap ova lampica na tabli rece mi majstor prije nekoliko dana da je zbog ispusnih gasova kao katalizator jer ga nemam, ponekad se upali samo.. i nezz dal valja ovo totalovo ulje.. hvala unaprijed




 
Nemas ulja nikakp normalno da nije nesto uredu na 10 milja svaki tdi uzme kili ili ni kilo zavisi od stanja motora ugl negdje gubis ulje u kojem razmaku to je palo ovako
 
Član
Znam vidim i ja da je na skroz malom nivou ulja, ispod minimuma ali zasto jebemu mater? Ne dimi auto, nema crnog dima sem na malim obrtajim kad ga stisnem mada to izbjegajem, sta li bi moglo bit jbte puno je ovo ulja za 3k kilometara -.-
 
Član
Ee evo danas sam provjeravao i pitao majstora i da pregleda kaze zdrav motor dobra turbina malo pusta na interkuleru al kaze bolje da pusta nego da zadrzava da se nebi desila neka kako on rece "dekompresija" tako nekako, pola litre na 4000 km sto dodje oko litre na 10k na koliko i mjenjam, s tim da sam malo zesce vozio tih 4000km sad ce malo i manje potrosit vjerovatno.. i jos da pitam cuje mi se onaj amortizer spanera mikro remena sta vec ima mi malo lufta pa zvekce mozel se on dole dotegnut jer vidim da ima neki vijak? pozz
 
Član
Nema zatezanja spanera, samo zamjena. Ja kad sam ga mijenjao, u autodijelovima su mi nudili neki spaner bez amortizera, ali ja sam ipak uzeo ovaj standardni.
Tako da znas da imas i tu opciju koja je jeftinija ali ne znam kako to fercera
 
Član
Sve bi bilo lakše kada bi ljudi koristili pravopis. Mislim da većini treba neko ko bi dešifrovao napisane postove.
 
Član
Sve bi bilo lakše kada bi ljudi koristili pravopis. Mislim da većini treba neko ko bi dešifrovao napisane postove.
Trazio sam nekog ko ce mi pomoci, a ne odmoci. I da, ne radimo pravopisnu vjezbu gosp. black hh da moram pazit kako pisem ili ne bitno ko.. Bitno je da se razumijemo, a tebi ako smeta kako pisem slobodno cu ti rec' razguli :D <3
 
Top