GOLF 4 Papučica gasa - problem

GOLF 4 Papučica gasa - problem

Član
Pozdrav,
Danas krenuo prema visokom i auto počelo da zafrkava ostaje na 1200 rpm i neće ni niže ni više gasa...

Otišao do majstora na dijagnostiku problem u papučici gasa......
Sada trazim po internetu tu papučicu nikako je nema, ako mi možete vi preporučiti u okolici Kaknja, Zenice gdje da kupim tu papučicu?
Kolika je cijena, i kako se zapravo zove to što je otišlo, napišite mi brojeve telefona kod koga mogu kupiti polovnu :D







PS: nakon 200 metara nakon što stane gas počne blicati lampica grijača i izbaci grešku na board computeru
 
Pa jesi li skidao pedalu gasa i rastavljao elektroniku,možda su kontakti potenciometra zaprljani ili oštečeni,možda su priključni kontakti na elektronici zaprljani-korozirani-vlažni,možda su kontakti na džeku zaprljani-korozirani-vlažni(ima ih 6=2 plusa,2 mase i 2 signalna;trebalo bi da je tako)
Očistiš kontakt-sprejem i osušiš fenom
Pogledaj da slučajno nije instalacija oštećena...
A preko lampice grijača se manifestuje dosta grešaka koje potiču od elektronike...
Pogledaj to sve,ako već nisi pa tek onda kupovina
Sretno:D:D:turbo:
 
Kako se skida jarane moj, ako moze klip :D
Može i cilindar a i klipnjača :D:D
Ma burazeru,laganini pomjeriš vozačevo sjedište k'a nazad i podvućeš se dolje kod pedala i razgledaj gdje se nalazi koji šaraf,odnosno šta drži pedalu gasa a elektronika je fiksirana na pedalu,vjeruj da nije kvantna fizika,:Dako nađem video-snimak-postavit ću...:D:car1:
 
Član
hajde javit cu, a znaš li jaro moj gdje se ima jeftino kupit i kolika je cijena...

Msm da se mozda i ova moze namudit jer hoce i radi samo izgleda kad se određeni položaj potrefi zašteka i kraj
 
Član
Svako hoce postane majstor...i to preko foruma. Druze ako ne poznas materiju vozi nekom da to sredi
 
Član
Skines plastike ispod volana skines konektor sa papucice gasa odvrnes 2 matices 10ke ili 3 ne sjecam se vise. Ocistis kontakte i ko novo ce da radi. Ali moras na dijagnostici ponistiti gresku
 
Član
Svako hoce postane majstor...i to preko foruma. Druze ako ne poznas materiju vozi nekom da to sredi
Haha hoce da postane majstor...

Pa od većine ovih duduka bolje znam... od majstora samo 4-5 % valja, ono su sve kite koje kupe dizalicu, ključeve, gidore, 2 3 briferice, laptop i neki šit od dijagnostike i sve znaju.
 
Član
Haha hoce da postane majstor...

Pa od većine ovih duduka bolje znam... od majstora samo 4-5 % valja, ono su sve kite koje kupe dizalicu, ključeve, gidore, 2 3 briferice, laptop i neki šit od dijagnostike i sve znaju.
Kako bi ti sad znao da ti je problem papucica gasa da ti neko nije zakacio taj neki "šit od dijagnostike"?

A evo koliko znas, citiram tvoj post od prije:

"Interesuje me :

1. Kad se mjeri ulje kod PD motora ?
2. Koliko ulja ide u PD motor AXR ?
3. I da li je normalno da je ulje na MAX, možete vidjeti koliko MAX na ovoj slici : http://desmond.imageshack.us/Himg138/scaled.php?server=138&filename=oildipstick.jpg&res=medium "

A kazes i da imas brata mehanicara... sta te briga onda, nek ti buraz to sredi, ne znam sto trazis pomoc na forumu.
 
Član
Kako bi ti sad znao da ti je problem papucica gasa da ti neko nije zakacio taj neki "šit od dijagnostike"?

A evo koliko znas, citiram tvoj post od prije:

"Interesuje me :

1. Kad se mjeri ulje kod PD motora ?
2. Koliko ulja ide u PD motor AXR ?
3. I da li je normalno da je ulje na MAX, možete vidjeti koliko MAX na ovoj slici : http://desmond.imageshack.us/Himg138/scaled.php?server=138&filename=oildipstick.jpg&res=medium "

A kazes i da imas brata mehanicara... sta te briga onda, nek ti buraz to sredi, ne znam sto trazis pomoc na forumu.

Heheh a dobro alene sad si me nasmijo s ovim ... jer sam i ja jednom koji se previse petljo reko da pumpa kvacilo na dvici dok sam mu mjenjo sijalicu od pozicije :D hehheheh
 
Kako bi ti sad znao da ti je problem papucica gasa da ti neko nije zakacio taj neki "šit od dijagnostike"?

A evo koliko znas, citiram tvoj post od prije:

"Interesuje me :

1. Kad se mjeri ulje kod PD motora ?
2. Koliko ulja ide u PD motor AXR ?
3. I da li je normalno da je ulje na MAX, možete vidjeti koliko MAX na ovoj slici : http://desmond.imageshack.us/Himg138/scaled.php?server=138&filename=oildipstick.jpg&res=medium "

A kazes i da imas brata mehanicara... sta te briga onda, nek ti buraz to sredi, ne znam sto trazis pomoc na forumu.
Ma sve je to "prdina bara" lik to zna sve,
samo ga muci onaj saraf .... Hmmm....
Kako no se odvrce , na koju stranu ???
A inace sve ostalo je lako. :)
 
Član
Koje duduk ne znam. Al druze ti hoces popravis kvar a ne znas ni gdje se nalazi dio koji ti je pokvaren. Forum moze biti savjetnik i da dobijes sugestiju a ne da ti neko sad objasni koji vijak ide i kojim kljucem i sl! Pored tog sto nemas pojma o servisu auta jos si i bahat i bezobrazan. Hvalis se....
 
Top