Golf 4 obrtomjer Led diode (pomoc)

Golf 4 obrtomjer Led diode (pomoc)

Član
Da vam pojasnim kakav imam problem,neka mi se javi neko ko zna kako to ide ili je vec radio tako nesto slicno. Da pocnem,na satu gdje se nalaze obrtaji ne rade dvije diode isto tako gdje se nalazi displej za sat i kilometre,skidao sam kilometar sat (nazovimo instrumet tabla) i unutra sam naisao na ovakve led diode >> http://www.stavi-sliku.info/images/2013/07/05/Slika418.jpg koje sam i kupio iste ovakve plave boje,e sada me interesuje jer nisam ih skidao kako se one skidaju i zalemljuju opet,vjerovatno tako ili se ubace u leziste neko, ii ako bi mi neko znao reci kako se skidaju kazaljka na satu,da ne polomim sta,nije jeftin kilometar sat... pozz

Molim odgovor..hvala
:icon_question: :icon_question: :icon_question: :icon_question:
 
Član
Odes kod Ismara u B.Potok i On to sve fino rijesi bez da mislis sta ces jos dodatno spaliti ao nisi dican tom poslu . . .
 
Gori je belaj ponovo vratit a da bude sve kao fabrika, i ako mislis sa pijace lemilicu uzet i lemit to odma batali
Preporucujem lemilicu sa veoma dobrim vrhom, i sa mogucnoscu stelovanja temperature i kvalitetniji kalaj.
I usput ako nisi dosad radio sjebaces nesto garant,

PS. MOzda da promjenis osvjetljenje skroz npr ovako
dsc0854.jpg
 
Član
Ne znam,ne bih to mjenjao sada u bjelo vec sam kupio plave SMD diode.. al evo pokusavam da skinem kazaljke ne ide... razmisljam dali da uopste radim to ,da sta ne pokvarim... ima li kakav prijedlog??? poz
 
Nema se tu sta pokvarit probaj kazaljke pomaknuti u desno i lagano vadit i izaci ce.
I trebo si uzet vise smd jer lako izgore tako da...

Evo imas i video msm nije nista opasno :
[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=dOEPmbBzFSU[/video]
 
Član
Skinuo sam malopre sve i zalemio jednu i drugu stranu,ali nece da radi... ne znam sta sad.. ? pomoc
 
Ako dugo drzis lemilicu na njoj postoji sansa da si je sprzio ili
druga opcija je da nisi dobro polariso diodu, tj nisi dobro okrenuo anodu i katodu.
 
Član
amkos je napisao(la):
vidi jesi postavio ledice kako treba mislim + i -



jbg sad,ne znam,odnijecu majstoru zivi blizu kuce i onako da se ne peglam,samo sam htjeo uraditi sam,vecinu ovakvih sitnih stvari uradim na autu ,al ovo oko lemljenja nije isto ;) :icon_evil:


:icon_rolleyes: :icon_rolleyes: :icon_rolleyes: :icon_rolleyes:

:icon_eek: Evo kakav je rastavljen,da podjelim sa vama :)
http://oi43.tinypic.com/726qgx.jpg
 
Član
Druze radio sam ja sebi kompletno osvjetljenje,nije nista tesko niti mudro,treba ti malo znanja sa lemilom i mirna ruka,uzmes nadzes neku ispravnu smd diodu na tabli,odlemis je i stavis lagano na sto,uzmes bateriju od 9v i onda na tu odlemljenu smd diodu stavis i vidis koja ti je strana plus a koja - (al mislim koliko se sjecam da je gornja strana plus),e onda uzmes tu svoju smd diodu lagano vidis koja je strana plus a koja minus i samo ih redas,nista strasno malo volje osnovnog znanja i to je to ;)

v7fchz.jpg


Samo da našpomenem ovo nije kod mene zavrseno tu su se jos malo bolje osvjetlile kazaljke i smanjilo osvjetljenje pozadinsko ;)
 
Član
dino_ze2 je napisao(la):
Druze radio sam ja sebi kompletno osvjetljenje,nije nista tesko niti mudro,treba ti malo znanja sa lemilom i mirna ruka,uzmes nadzes neku ispravnu smd diodu na tabli,odlemis je i stavis lagano na sto,uzmes bateriju od 9v i onda na tu odlemljenu smd diodu stavis i vidis koja ti je strana plus a koja - (al mislim koliko se sjecam da je gornja strana plus),e onda uzmes tu svoju smd diodu lagano vidis koja je strana plus a koja minus i samo ih redas,nista strasno malo volje osnovnog znanja i to je to ;)

v7fchz.jpg


Samo da našpomenem ovo nije kod mene zavrseno tu su se jos malo bolje osvjetlile kazaljke i smanjilo osvjetljenje pozadinsko ;)

Ma znam shvatam,al eto da se ne bih backao bas toliko odnijecu elektricaru,ovo kod tebe nije lose ,samo da ti je jos kazaljka jace boje... svaka cast,sretno :)
 
Top