Golf 4 ne registruje vrata otvorena

Golf 4 ne registruje vrata otvorena

Član
Imam problem na vozacevim vratima. Kada ih normalno otvorim ne pale se svetla u vratima a ni ona unutar auta niti board registruje da su otvorena i onda posle nekoliko sekundi, ako je auto ugaseno a vrata otvorrna on se sam zakljuca. Na ostalim vratima sve radi kako treba.
Znam gde je problem, ona polugica na vratima koja ide gore dole kad se vrata otvore ili zatvore, i kad ode gore tad se upale sva svetla i auto registruje da su otvorena, kad ode dole ugasi se sve.
Ja tu polugicu rukom malo pomerim i onda se upali sve kako treba. Prsko sam je WD-om 1000* podmazivo sa masti ali opet nece. Ne znam mozda da nisu vrata malo spala pa kad ja otvorim vrata ono ne nalegne tamo na onaj pipak kockasti na autu kako treba i je moze da gurne tu polugicu do kraja ili je zaprljano ono pa ne moze glatko da se pmera gore dole.
Znam da je problem ovo na vecini golfova, sigurno je neko ovo radio pa da mi objasni sta da uradim?

Sent from my SM-G800H using Tapatalk
 
Član
Ma ne vjerujem kako radi kad rukom pomerim to ili ako oci da zatvorim vrata skroz i samo ih dotaknem polako ne zatvorim skroz nego samo da dodirnu auto tj onaj pipak i tad se ta polugica pomeri malo do svog lezista gde treba i onda sve radi kako treba.

Sent from my SM-G800H using Tapatalk
 
Član
Vjerovo il nevjerovo al mikroprekidac nevalja nije da nevalja nego se istrosio milimetar
6976eb6578a21a9e02a1f634a70ff2da.jpg

To tu, u vratima ide gore dole kad se otvore zatvore vrata. Ta neka polugica tu sto sam oznacio ona kad se vrata zatvore nalegne na ovo sto sam oznacio u drugoj slici i kako nalegne ona se spusti i konstantno je spustana dok su vrata zatvorena sto znaci da auto gasi svetla u vratima,unutar auta i na board komp i to znaci da su zatvorena. E sad kad se vrata otvore, vise nije spustana ta polugica nego je dignuta, to daje znak autu da su vrata otvorena i da popali svetla. I ja kad rukom malo povucem prema gore tu polugicu upale se svetla i onda rade sve dok ne zatvorim vrata. Ne znam kakve veze ima mikroprekidac. Ovo kako sam opiso meni vise lici na to da ta metalna polugica nece da ae izdigne koliko treba, fali joj 2-3 milimetra da se digne do krajnje granice gde se registruju otvorena vrata. Kao da smeta prljavstina i malo je koči tako da ne moze sama da se digne.
1325c42ee95bc5dcb9e8184ae23719d5.jpg


Sent from my SM-G800H using Tapatalk
 
Član
Dzaba pricati, ti znas sta je kvar iako je opste poznat taj problem sa Gnjolfom i Passatom te generacije.

Послато са HUAWEI VNS-L21 уз помоћ Тапатока
 
Član
Druze, ljudi su ti fino rekli sta je problem. Taj mikroprekidac je cest kvar na golfu 4 tako da nema potrebe da dalje trazis sta je. Ako hoces da popravljas onda vozi kod elektricara nek ti zamjeni taj mikroprekidac a ako neces onda nahrani psa i nista ne diraj
 
Jarane ti kad daljincem odkljucas svjelo se upali a to sto ne reaguje na otvaranje vrata to je do mikroprekidaca koji je na samoj bravi
A to sto ti drkas polugu od odkljucavanja to saljes samo informaciju ko da si ponovo odkljuco
A postoji mogucnost da je neko stavio drugi prekidac samo ne na mjesto orginalnog nego na polugu
Nego skini tapacirung i vidit ces imal sta ispod
 
Top