Golf 4 luft u mjenjaču

Golf 4 luft u mjenjaču

Član
Ćao.
Ovako, sve me više nervira što imam lufta u mjenjaču. Pogotvo mi pravi problem prebacivanje iz u 4. briznu po 5-10s mi treba da prebacim brzinu.
Kad sam već napravio temu da vas pitam jer mi je ovo prvo auto, da li mi slabo grije auto zbog lošeg termostata?
 
Misliš, ima lufta u šalt-tabli ? Nedavno kod rođaka dovezena 4-vorka s istim problemom i riješeno promjenom šalt-table, ubacio mu polovnu ali očuvanu-ako mislimo na isto :D
A grijanje - može da fali rashladne tečnosti, da je zapušen mali radijator... Što se tiče tempereture motora, da li je sve uredno, da li je temp u granicama normale, ako jeste znači da termostat odrađuje svoj zadatak, onda ' ganjaj ' mali radijator :D ali čekat ćemo odgovore i drugih kolega ;)
 
Član
Pa nakon nekih 20tak minuta vožnje pokazuje da je temperatura 90 stepeni, ali valjda treba ranije da počne grijati hahahha
 
Član
Opada li temperatura nakon sto dodje na 90? Desava li se da pada? Kad stoji ravno kazaljka tad treba da przi na resetkice u kabini ako je sve uredno
 
Član
imam isti problem s passatom b5, na economi grije ali nije to to a kad upalim klimu ne grije uopće. dali je to normalno?
 
S obzirom da neznas ni gdje se nalazi , daj to strucnjacima da zamijene :)
da nebi kasnije kad vratis tablu treslo ko u golf2 D :)
ja iskreno nebi imao zivce za to hahaha :)
 
Član
Obicno odusak u gepeku bude zacepljen. Pa kondez se desava.
Nisam znao da klima grije :)

Ne mora da znaci da je zacepljen hladnjak, prije ce biti da se sace zacepilo s vana od prljavstine i ventilator ne moze da prodire....pogledaj i to. Skine se kaseta pa onda odvrnes motor ventilatora i onda ces vidjeti stanje
 
Član
Obicno odusak u gepeku bude zacepljen. Pa kondez se desava.
Nisam znao da klima grije :)

Ne mora da znaci da je zacepljen hladnjak, prije ce biti da se sace zacepilo s vana od prljavstine i ventilator ne moze da prodire....pogledaj i to. Skine se kaseta pa onda odvrnes motor ventilatora i onda ces vidjeti stanje
eh gdje je taj tzv odusak u gepeku

Golf 4 karavn u pitanju
 
Član
Odusak bi trebao biti s lijeve strane u dzepu u gepeku. Kod mene se nalazi tu. I rjesio kondez gepeka sa njim. Bio zacepljen
 
Top