Golf 4 Kvar

Golf 4 Kvar

Član
E ovako ljudi imam problem sa autom,naime radi se o Golfu 4 TDI 66kw .Jednostavno nemogu da ga upalim tj. okrenem kljuc a samo se cuje tk i to je sve. A mogu ga normalno da upalim na slepanje u drugoj brzini i tako ti fazoni.
Jeli neko zna sta bih to moglo biti ?? Jer me vec jednom jedan majstor za taj kvar okupao 250 km. Kao bio problem sa Bosh pumpom vracala gorivo blaaa,bla.. I on zamijenio gumice i tako to naplatio mi 250 km. I auto je stvarno moglo paliti a et ponovno se povratio isti kvar sta da radim ?

Moze i dobra preporuka,kome da dozvolim vise da cacka oko auta?!
 
Član
Samo zeder,ali zeder sam odkljucavao izakljucavao opet isto. Zeder uradio u I.Sarajevu nisam primjetio do sada nista na njemu lose.
Jeli i on moze da ima uticaja u to sto nemogu auto upaliti?
 
Član
ja koliko znam,, zeder kad je zakljucan ne bi trebao moc upalit auto, e sad, neznam kako je rjeseno, jer ti mozes uplati na guranje... javi se tom ko ti je ugradjivao zeder pa pitaj..
 
Član
Moze biti gubitak kontakta na alnaseru ili kvar u njemu samom. Ne znam koji ti je majstor to radio? Ima majstora u Brezi za te stvari ipak je to samo Golf :D
 
Član
Pitam te zato jer sam i ja imao neki alarm s blokadom pa me zezala blokada na alnsaru isto bio tako "mrtav" a palio rega na guranje...


a kao sto rekose gore iznad moze biti i do zedera...
 
Član
u mene tako nece samo ujutru cuje se tik tik 2 3 puta i onda upali, alneser mi steka a nikad da popravi, u tebe je sigurno skroz otisao
 
Član
Ljudi ako mi vjerujete odkako sam kupio auto,sve me neki pehovi na ovom golfu snadju. E ovako @Grga ono kada zeder zakljucam auto nemoze ni da zavergla ni nista. A kada je odkljucan i okrenem ljuc samo se cuje kako prepuke odprilike TK i to je sve..


@namikbh da svakako,ima majstora u Brezi.
Nesto i meni taj alnaser smrdi,moguce da je i do njega.

@menso206 vjerovatno da je onda do njega. Sta si ti kontao,jesi mozda naucio gdje ima kupiti polovan i odprilike kolika je cijena ?

@MeBeSad Hvala prijatelju na pomoci svakako cu vidjeti sta je u pitanju.
 
Član
slusaj druze, majstorcina sto ti je kao to popravljo prosli put, te zaj***o momacki....otisao ti je alnaser, i to sto se cuje "TK" to je automat koji ubacuje cupcanik alnasera na zamajac a ovaj ne okrece, idi elektricaru, to je cas posla da se zamjene piksne i cetkice....!!!
 
Član
anlaser ili prazan aku o zederu nema govora on prekine skroz napajanje pa stim se ne cuje nista kad okrenes kljuc na start.
LP.
 
Član
rekao ti je kolega autoverde i moja pretpostavka da te zeza bendiks tj da je problem na alnaseru a moze se desiti da su i cetkice. uglavnom skidaj alnaser a ne bosh pumpu.
 
Član
U subotu idem kod majstora da vidim sta je u pitanju.. Nemogu nikako ranije od posla pa vam javim sta je bilo.
Hvala vam svima na pomoci..;)
 
Član
Kako ti reaguje pojavljivanje kontakta na okretanje kljuca? Da nije do brave pa pravi prekid u verglanju?:icon_rolleyes:
 
Član
Ako se samo desi kad probas zaverglat da "cvakne" i dok drzis okrenut kljuc cuje se samo kao zujanje , a motor uopste ne zavergla onda je sigurno bendiks na alnaseru .
 
Top