Golf 4 esp problem

Golf 4 esp problem

Pozz svima. Ja sam iz Srebrenika (BiH). I imam problem sa esp senzorom, i voznji mi desni tocak pocne kociti.. isao sam elektricaru i rekao mi je da mi je bolje kupiti nov ali ga mogu kupiti samo u "Nipexu". Ovlastenom servisu, jedino oni imaju dozvolu za prodaju tih dijelova ali kosta 690KM. Sto je preskupo.. pitao sam dali se moze iskljuciti i rekao mi je da i to mogu samo oni.. zbog toga sto oni imaju orginalnu dijagnostiku za vw. Nijedan drugi elektricar ne moze iskljuciti. Ako neko moze pomoci ili zna gdje se moze kupiti polovan senzor a da je ispravan. Na dijagnostici mi pise "Senzor brzine kretanja" .. hvalla unaprijed.
 
Član
Pa esp radi u kombinaciji sa abs, kako samo u ovlastenom, to je samo senzor. Ako ga oces iskljuciti onda izvadi osigurac
 
Član
Odes kod drugog elektricara i rijesena stvar, senzor obrtaja tocka za Golfa 4 je 30-40 km a mozes ga cak i sam zamjeniti ja sam mjenjao kod sb na prednjem lijevom i zadnjem desnom tocku, imas ih kupiti u svim prodavnicama auto dijelova, odes u Motorex jer imaju kvalitetne dijelove, kupis i zamjenis...
 
Top