Golf 4 ARL - Mjenjač zakovao

Golf 4 ARL - Mjenjač zakovao

Član
Pozdrav,

Evo kao što možete vidjeti u naslovu, mjenjač mi na drugoj četvorci(nije moja) zakovao u trećoj...
Mjenjač je 6+Rikverc, auto ARL kod motora 110 kW(150 HP). Uvezena ima pet šest mjeseci, nije bilo nikakvih, baš nikakvih problema, jer je samo prešla 120000km...

Kako se desilo ovo,vozio normalno prvom, onda ga razvuko u drugoj i u treću kad je gurno samo zaškrgalo i on ostao u trećoj...
Sad kad bi traktorom zakačio za mjenjač ne bi ga mogao izvući iz treće...
Šta da radim sad ??? Auto meni potrebno moje, a ovo isto treba njemu svaki dan za posao..

Ima li neki serviser da radi mjenjače jer predpostavljam da je nešto u mjenjaču ništa drugo ne može biti.
Upalim auto sa kvačilom i puštam polako ne osjeća se uopšte da se auto proteže nego se samo smanjuju obrtaji i ugasi se,
dok seu mojoj 74 kW četvorki ne gasi u trećoj nego se osjeti protezanje...
 
Član
prijatelju imao sam isti problem na istom autu sa istom brzinom :) ostao u trećoj...
kod mene je bila pukla viljuška u mjenjaču (što je najvjerovatnije i kod tebe slučaj) ja sam kupio novu viljušku, mislim da je bila oko 170 KM i naravno moraš i novo ulje uzeti (poslušaj me samo original, 2lit je oko 70 KM) i zamjenio mi moj majstor kod kojeg inače održavam auto.
poslije toga mjenjač ko mlijeko
 
Član
Gdje ima takva četvorka sa 100000 km da i ja kupim sebi jednu...

Ova je uvezena iz Njemačke, vozao musliman tamo neki Ramiz Kovačević.
Kilometraža nije vraćana bar tako mislim, provjerio mi je rođak dok je u Njemačkoj bila, a koliko znam da se u njih i ne vraćaju tamo, nego kada dođu u BIH.


@GTI TDI
Jučer smo odšlepali auto skinut je mjenjač i sad ga treba rastaviti, ako ništa ne bude moglo našao sam mjenjač u kiseljaku za 600 km bez zamajca, lamele, potisne ploce
 
Član
A sto mislis da se to ne vracaju u Njemackoj kilometraze? vracaju se itekako a kod nas se vracaju po drugi put.........ako je presla tamo za toliko godina 120 svaka cast imas unikat
 
Legend
Ne peglajte covjeka sa kilometrazom nego recite gdje se moze napravit mjenjac..
Jakara u Brezi takođe radi mjenjace, ima jos jedan majstor u Visokom za kog ja znam da to radi, Nermin 061196590, ako bude probema javi se i njemu..
Ovo sto Velid rece, misli da je i kod tebe problem (viljuska) jer ti mjenjaci su jako izdrzljivi, pogotovo ako je tacna kilometraza tog auta, ona ne bi trebalo da je neki problem sa mjenjacem, imam jos jednog druga kom je na '03 audiju 130tdi a3 pukla viljuska na 146xxx (100% orginalni kilometri).
Sretno i javi nam sta je bilo
LP
 
Član
Pa kako kazes da je izdrzljiv kad eto navodis primjer da je pukao na 146 hiljade originalnih, to uopste nije izdrzljivo,to je jadno i mizerno :jawdrop:
 
Član
Za ove neke sa kilometražom što pričaju...
Nisam ni ja neki tito da sad sa sigurnošću kažem da nije vraćena...
Meni je uvezao rođak Elvis i nadam se da je birao nešto najbolje i najsigurnije.
Četvorka ima Njemačku servisnu sa svim servisima u kojima je zadnji Veliki servis rađen na 115xxx KM a to je bilo decembra 2012. i ima pečat.




A skinuo je Zehrudin jedan majstor kod Kaknja mjenjač i rastavio danas. Pukla viljuška kao što ste i rekli.
Gdje se može kupiti, obišli smo MOTOREX i STRONG auto u Kaknju i nema, nije problem u cijeni....
 
Član
Pa kako kazes da je izdrzljiv kad eto navodis primjer da je pukao na 146 hiljade originalnih, to uopste nije izdrzljivo,to je jadno i mizerno :jawdrop:
nije mjenjač pukao nego ga je neko malo težom rukom slomio, odnosno samo viljušku, nije ni ona neka mana ali jbg ljudi to krhaju koliko može sa napola pritisntim kvačilom i tako puca viljuška, to nema nikakve veze sa kilometražom, a što se tiče samog mjenjača on je sila, ljudi ga stavljaju na auta natjunirana po 500 ks i to trpi bez problema
 
Član
Danas cu ici kupiti tu viljušku, a upravu si ti mjenjači su izdržljivi ali mali što vozi auto početnik pa nema tu iskustva nikakvog ...
 
Legend
nije mjenjač pukao nego ga je neko malo težom rukom slomio, odnosno samo viljušku, nije ni ona neka mana ali jbg ljudi to krhaju koliko može sa napola pritisntim kvačilom i tako puca viljuška, to nema nikakve veze sa kilometražom, a što se tiče samog mjenjača on je sila, ljudi ga stavljaju na auta natjunirana po 500 ks i to trpi bez problema

upravo.. ne pukne viljuska sto je mana ili slabost, vec sto su ljudi takvi kakvi jesu i saltaju kako saltaju..
Ja znam par auta koji su na taxiju, presli preko 600 000 da nije nikad skidan mjenjac, otvaran motor itd itd.. to je u vrijeme mercedesa dede sasvim normano bilo, na danasnjem vaktu, normalno auto se pocne "raspadat" nakon 300 000 intenzivnog koristenja (taxi,dostava, ...)

I ja glasam za ASU, AC QUATTRO i slicne servise, i generalno kad trebas neki dio, prvo njih pitaj pa onda ostale radnje, par puta se znamo desit da su jeftiniji cak i od otpada :)
 
Član
slazem se sto pisete da je vise do vozaca vec do mjenjaca za te viljuske ali nisam cuo slucajeva da je na drugim tipama auta pucala ista i da su ljudi skidali mjenjac zbog toga, mada nije to jedina boljka vw mjenjacima imaju boljku i sa sinhronima tako da kad saberes sve u svemu i nije toliko dobar mjenjac koliko ga nahvaliste
 
Top