Golf 4 74KW trokira

Golf 4 74KW trokira

Poz. Dakle ovako problem sa trokiranjem imam vec par mjeseci, dakle ljeti sam osjetio samo ako je klima na max. pa je motor onda trokirao, to mi nije predstavljalo neki problem. Dakle u zadnje vrijeme kako dolaze ovi hladniji dani motor mi sve vise trokira i previse dimi kad je hladan. Postizanjem radne temperature motor prestaje trokirati malo slabije vuce nego prije, ali i dalje previse dimi sto je dosta iritantno. HELP MEE!!!
 
Nema ESP, jedina lampica koja mi gori je airbag, ali kakve to veze ima :D Hah neko kaze turbina neko klapna gasa neko protokomjer zraka a diagnostika nista ne pokaziva. otici cu u ovaj koji dan kod majstora da to provjeri jer sam ne mogu da otklonim problem.
 
Član
Moguce filter nafte da ti je pun vode ili da je los, druga stvar ako si nedavno mijenjao filter onda dijagnostika i da se vidi rad dizni...
 
Član
Slican problem sam imao na Fabiji TDI 74 KW, trokirala je na hladno, i tresla, na dijagnostici nije izbacivalo gresku, ali je pokazalo nepravilan rad dizni-odstupanje od fabrickih vrijednosti, a u stvari je problem bio u gumicama nekim na jednoj dizni, pa valjda gorivo propustalo dok se ne zagrije motor i malo materijal rasiri pa prestane trokiranje. Set gumica i nekih tih podloski za 1 diznu za taj motor je oko 25 KM, problem brzo, lako, i trajno rijesen time.
 
Član
Imas dvije gumice na svakoj dizni i ako one odu onda ce ti biti slab pritisak na dizni, a uz to ako ode donja ulazice nafta u cilindar i nazad ce dimiti bijel dim, na leru ce motor tresti kao da radi na tri klipa...
 
Legend
imao slicne probleme isti motor u pitanju, dosta sam se zezao dok nisam odklonio kvar bio slab kontakt na jednoj dizni ;)
 
Malo kasnim.. Pa ovako ustanem prije par dana i planiram kako cu kod majstora da ovo popravim. Izadjem van upalim auto radi normalno a vani 3 stepena temperatura.. I naravno sta cu kod majstora kad radi NORMALNO (vjerovatno se prepao kao ja kad krenem doktoru pa momentalno ozdravim :D ). Skontao sam u svemu tome da mjenjam benzisku jer je vjerovatno bilo do goriva dan prije sam ga bio na mrtvu rezervu i onda natanko. Moze LOCK :p
 
de ti zamjeni i filter od nafte ko sto ti i ostali kazu za cca. 20 marki nes propast jer nisi se rijesio belaja ako si samo zamijenio benzinsku ;)
 
Top