Golf 4 4motion

Golf 4 4motion

skoro sam kupio Golfa 4 4 motion, i sada mi se pri voznji javlja neki zvuk u predjelu zadnjih tockova,uglavnom pri skretanju,i to u desnu stranu!Nije lako opisati taj zvuk(najblize onaj zvuk koji se javlja kad auspuh udara u pod auta) al to nije definitivno!Pa eto ako ko od vas imao slicno iskustvo da mi pomogne i kaze sta je u pitanju!Unaprijed hvala
 
Član
Nesto ima lufta u zadnjem trapu, mozda zadnji diferencijal, neki nosac, kardan, itd... Moras na dizalicu i pregledati nazad sve pa ces tacno znati sta je...
 
Član
ako ti se desava da zvuk je nejasan,te naprijed kontas da je te nazad.
provjeri ulje u difenrecijalu i filter
nek ti neko zamijeni ulje,imao sam taj problem,bilo ulja i sve,ali staro ulje bilo.
obavezno to uradi,jel zadnji diferencijal je oko 6 000 maraka ili 12,nisam siguran,al nije ni bitno cim je preko hiljadu maraka :D
odvuci u dobar ovlasteni servis,ako neko digne na siporex auto nece bas puno toga vidjeti.
pozz
 
lov2xlr8 je napisao(la):
ako ti se desava da zvuk je nejasan,te naprijed kontas da je te nazad.
provjeri ulje u difenrecijalu i filter
nek ti neko zamijeni ulje,imao sam taj problem,bilo ulja i sve,ali staro ulje bilo.
obavezno to uradi,jel zadnji diferencijal je oko 6 000 maraka ili 12,nisam siguran,al nije ni bitno cim je preko hiljadu maraka :D
odvuci u dobar ovlasteni servis,ako neko digne na siporex auto nece bas puno toga vidjeti.
pozz

hvala druze na savjetu!Kupio sam golfa prije 1 mjesec pa neznam da li je to mijenjano a i koliko ima ulja!Taj sistem 4motion za mene je velika nepoznanica pa ako imas kakve korisne savjete samo mi reci!Vidjecu sa starim pa da odemo do "Vidovic" ovlasteni servis al oni su skupi to jedni znam :)!Hvala jos jednom!pozdrav
 
Član
samo ti otidji u ovlasteni servis,
ulje u toj haldex spojci se treba redovno mjenjati,jako rijetko se mjenja i skupo je,ali ima i filter,koji neko mozda nece naci.
ako ti tuzla bude usput svrati u nipex,ja sam tu radio i rijesen problem.

problem je sto dosta ljudi ne obraca na to paznju,zamijeni ulje u motoru i to je to :)
a imati 4motion golfa kojem ce crknuti 4motion i nije bas interesantno :)
 
Član
mrkela1987 je napisao(la):
lov2xlr8 je napisao(la):
ako ti se desava da zvuk je nejasan,te naprijed kontas da je te nazad.
provjeri ulje u difenrecijalu i filter
nek ti neko zamijeni ulje,imao sam taj problem,bilo ulja i sve,ali staro ulje bilo.
obavezno to uradi,jel zadnji diferencijal je oko 6 000 maraka ili 12,nisam siguran,al nije ni bitno cim je preko hiljadu maraka :D
odvuci u dobar ovlasteni servis,ako neko digne na siporex auto nece bas puno toga vidjeti.
pozz

hvala druze na savjetu!Kupio sam golfa prije 1 mjesec pa neznam da li je to mijenjano a i koliko ima ulja!Taj sistem 4motion za mene je velika nepoznanica pa ako imas kakve korisne savjete samo mi reci!Vidjecu sa starim pa da odemo do "Vidovic" ovlasteni servis al oni su skupi to jedni znam :)!Hvala jos jednom!pozdrav

Idi u ICM oni su ovlašteni za vw Vidovic je prevarant teski...jednom je bio i izgubio licencu zbog kopija djelova...ICM ti je lijevo na tzv. auto putu negdjeoko 3km od Klašnica prema BL ;)
 
darko13 je napisao(la):
mrkela1987 je napisao(la):
lov2xlr8 je napisao(la):
ako ti se desava da zvuk je nejasan,te naprijed kontas da je te nazad.
provjeri ulje u difenrecijalu i filter
nek ti neko zamijeni ulje,imao sam taj problem,bilo ulja i sve,ali staro ulje bilo.
obavezno to uradi,jel zadnji diferencijal je oko 6 000 maraka ili 12,nisam siguran,al nije ni bitno cim je preko hiljadu maraka :D
odvuci u dobar ovlasteni servis,ako neko digne na siporex auto nece bas puno toga vidjeti.
pozz

hvala druze na savjetu!Kupio sam golfa prije 1 mjesec pa neznam da li je to mijenjano a i koliko ima ulja!Taj sistem 4motion za mene je velika nepoznanica pa ako imas kakve korisne savjete samo mi reci!Vidjecu sa starim pa da odemo do "Vidovic" ovlasteni servis al oni su skupi to jedni znam :)!Hvala jos jednom!pozdrav

Idi u ICM oni su ovlašteni za vw Vidovic je prevarant teski...jednom je bio i izgubio licencu zbog kopija djelova...ICM ti je lijevo na tzv. auto putu negdjeoko 3km od Klašnica prema BL ;)

ok!Hvala na iscrpnim odgovorima!pozdrav

lov2xlr8 je napisao(la):
samo ti otidji u ovlasteni servis,
ulje u toj haldex spojci se treba redovno mjenjati,jako rijetko se mjenja i skupo je,ali ima i filter,koji neko mozda nece naci.
ako ti tuzla bude usput svrati u nipex,ja sam tu radio i rijesen problem.

problem je sto dosta ljudi ne obraca na to paznju,zamijeni ulje u motoru i to je to :)
a imati 4motion golfa kojem ce crknuti 4motion i nije bas interesantno :)

Dobro!Naravno nisam kupio 4 motion zbog natpisa!Pozdrav
 
Član
baš sam mislio da ti se svidja ono 4motion kako pise,meni se to svidjelo kad sam kupovao auto,al mi dodje i ono v6 iznad,to mi se nije svidjalo i stavih onda TDI,al crvena slova,nekako ide uz 4motion,valjda radi crvene boje.skoro otkrih sta je to 6 :D
:D:D:D
hajd sad pravac servis,dok nije sta otkazalo :D
 
lov2xlr8 je napisao(la):
baš sam mislio da ti se svidja ono 4motion kako pise,meni se to svidjelo kad sam kupovao auto,al mi dodje i ono v6 iznad,to mi se nije svidjalo i stavih onda TDI,al crvena slova,nekako ide uz 4motion,valjda radi crvene boje.skoro otkrih sta je to 6 :D
:D:D:D
hajd sad pravac servis,dok nije sta otkazalo :D

ma natpis je ok!Mocan je!i ja imam TDI iznad!DI je crveno :) Ma to ga izdvaja,definitivno!Upadljivo je!pozdrav
 
Top