Golf 4 2.0benzin 85kw

Golf 4 2.0benzin 85kw

Član
Ljudi imam problem sa golfom 4 2.0 benzin ..Upalim auto i on radi sve normalno a nazad na auspuh izbacuje crno kao da je voda ili ne znam ni ja sta ... https://files.fm/u/799g97by#/ evo pogledajte ovde snimio sam ..Auto radi mirno sve normalno samo baca ogromnu kolicinu neke tecnosti na auspuh ?da li se ovo ikome ikada desavalo ?
 
Član
Sasvim normalna pojava kad je motor hladan (kondenzacija) ,a nastala voda je crna zato sto sapira garez u izduvu. Ako motor ne gubi rashladnu tecnos nista ne brini ovo je ok.
 
Poslednja izmena:
Član
Ja se nadam da nije nista ..ne trosi rashladnu tecnost ni kapi ..samo ne znam sta mu je...crno uglavnom
 
Član
A vozim ga svaki dan na posao a kratke su relacije ..znaci 15 km u jednom smjeru i nazad znaci 30 km dnevno .. a drzim ga ispod 2000 obrtaja stalno ..mozda ga moram malo zivlje voziti,.nisam neki gaser normalna voznja uvijek bude .
 
Član
a i cuo sam da je ovaj motor na lose gorivo osjetljiv...a kod nas je voda na pumpama nije benzin
Drug nije to bas ta voda sto se nalazi u gorivu. Voda, ako je ima u gorivu u najvecoj mjeri ispari prilkom sagorjevanje u cilindru motra. A voda koja ,,curi" na auspuh nastaje iza katalizatora nakon hemiske reakcije u njemu tj. sagorjevanjem benzina i vazduha nastaju stetni gasovi kao sto su ugljen monoksid CO, ugljenovodonik HC i azotni oksid NOx, a nakon prolaska ovih gasova kroz katalizator dolazi do hemiskok procesa koji pretvara ove stene gasove u ugljen dioksid CO2, azot N2 i vodu H20.
 
Član
Ma prodavaci kod nas stavljaju vodu u gorivo, ne da ustede pare vec da nam ociste glavu cilindra i ventile od karbonizacije :p
 
Top