golf 4 2.0 benzin velika potrosnja

golf 4 2.0 benzin velika potrosnja

Član
Pozdrav ljudi ,imam problem sa golfom iv u pitanju je 2.0 benzin motor 85 kw ,,auto mi sada trosi oko 16-17 litara benzina..stalno gori lampica check engine(ona zuta).a..auto sam vozio pre 10 dana na dijagnostiku i izbacivalo je neke dvije greske,tada je trokirao i izbacivao je crn dim nazad i majstor je preporucio zamjenu svjecica i ja sam to uradio kupio neke bosch svjecie,..i od tada auto je bio normalan nekih 7 dana i evo opet mi sada pravi iste probleme ..Ali sto mi je zacudo auto tako mirno radi da je to nevjerovatno kad stojis kraj njega ne cuje se da radi a potrosnja do zla boga ..Da li je neko imao slican problem i sta da radim..auto je uvezeno iz holandije i ima na satu 260 000 ..kupljeno u oktobru prosle godine ..presao sam sa njim do sada 5000km i nikakvih problema nije bilo do sada a potrosnja prije ovog kvara bila je 8-8.5 litara ispod ne moze ..mijenjao sam mu ulje skoro i nisam primjetio da je ista potrosio ..ajde pomozite .hvala
 
Član
Sad sam ga upalio treska malo motor i onda iskljucio protokomjer i auto extra radi vjerovatno je stradao protokomjer...samo mi kazi smijem li voziti kad je iskljucen protokomjer?do njega je 100% kvar
 
Top