Golf 4 1.9 tdi 85 kw dizne

Golf 4 1.9 tdi 85 kw dizne

Član
Situacija je sljedeca: kada sam kupovao auto svjesno sam ga kupio sa neispravnim diznama jer sam dobio auto ispod cijene i za tu razliku sam kontao srediti dizne i jos neke stvari. Uradio sam dijagnostiku i odstupanje je bilo na dvije dizne. Majstor ih je odnio u neki servis u Tesnju na reparaciju,reparirane,stavljene u motor...dovuko auto kao uredu je sad sve. Ja sutradan da ga upalim i provjerim..kad ono isto sranje..tj potrebno je verglanja 2-3 sekunde i kad ga sastavi auto trese minut i polako se smiruje..kasnije normala pala na pola kljuca pa sve dok ne prenoci,onda opet isto. Nisam imao vremena da se ganjam sa ovim majstorom, jer mi je daleko, koji mi je i jaran pa sam nekako devero preko zime sa pokvarenim diznama. Ljeti se taj problem smanjio..sad na prvom paljenu strese auto par sekundi..verglanje traje 1-2 sekunde a dijagnostika pokazivala gresku na samo jednoj dizni.

Interesuje me sljedece: da li je neko imao iskustva sa reparacijom dizni i da li mu je u potpunosti uspjelo. Bali mi tandem pumpa i da li je moguce da zbog nje duze vergla i da li je moguce da je ona indirektni uzrocnik nepravilnog rada dizni. Majstor i nije neki majstor..da li je moguce da su dizne uredno reparirane ali da je on nesto pogrijesio..jesu li bila potrebna neka kodiranja,štelovanja itd. Uredna je kompresija..nema potrosnje ulja..
Volio bih rijesiti ovaj problem pa molim savjete na sta bih sve trebao obratiti paznju i sta sve provjeriti. CUo sam da samo u Tuzli u nekom servisu mogu uspjesno reparirati ove dizne...jel imao ko kakva iskustva?
 
Član
Nisam bas skroz upucen, ali sam imao slican problem na Golf 3 1.9 td, dizne je "lupala" na vise obrtaja(preko 2000) se bas culo kako lupka tktktktk.. isto mi se desavalo kad upalim 2 3 sekunde vergla i onda upali, posle pali odmah, i isto kad prenoci opet isto..
Meni je rekao majstor da odvezem auto BOŠISTI i da to oni popravljaju za nekih 50ak maraka, medjutim ja nisam nista popravljao prodao sam auto u takvom stanju. Raspitaj se gdje ima majstor za BOSCH pumpe pa vidi trebalo bi da ti on to moze srediti.
 
2 razlicita svijeta dizna golfa trojke i injektor na PD sistemu.
U Tuzlu i u Doboj ja saljem,nekad se desi da moram ponovo slati ali rijetko.
Svako vadjenje i vracanje trazi nove gumice ako vas raditi kako treba,A cijena seta za jednu diznu je 18km sto je nista da si miran.
Ako budes radio radi sve 4,takodje moze ti biti i do tandem pumpe,ugl auto treba odvesti majstoru a ne dundjeru.
 
Top