Golf 4 1.9 tdi 66 90ks

Golf 4 1.9 tdi 66 90ks

Pozdrav svima.
Trebaju mi podaci o ubrzanju ovog automobila do 100km/h, i max brzina u 2 i 3 stepenu prijenosa, al znači baš max moguća brzina u tim stepenima prijenosa, tražim već neko vrijeme po stranim sajtovima, ali uglavnom se spominje ona verzija od 74 kilovata...
 
Član
Pozdrav svima.
Trebaju mi podaci o ubrzanju ovog automobila do 100km/h, i max brzina u 2 i 3 stepenu prijenosa, al znači baš max moguća brzina u tim stepenima prijenosa, tražim već neko vrijeme po stranim sajtovima, ali uglavnom se spominje ona verzija od 74 kilovata...
max brzina u 2 stepenu je 75 uz maximalno crveno 80
3 brzina je 110 115

Wd9ga.jpg



inace sranje je taj 66 kW baš baš bučan motor mnogo su tisi PD
 
Član
Nije "baš baš bučan motor" pa ne vozis traktor. Et ja sam zadovoljan tim motorom sto se tice odrzavanja, potrosnje. Nema neku snagu ali nije ni toliko bučan
 
Član
Takav motor mi je u passatu delfinu. Ne mozes ocekivati neko dobro ubrzanje ili velike brzine. Al za svakodnevnu upotrebu, dovoljan. Nije toliko ni los, jos je kod mene karavan pa je tezi.
Sto se tice brzina u crvenom, nisam provjeravao.
 
Aha, jašta, taj motor je solidan što se tiče snage za golf 4 u današnje vrijeme, sdi je previše slab, moj rođak ima četvorku sdi, vozio sam je, i dosta se osjeti razlika, i previše je trom golf sa tim motorom, ali ipak stariji vozači će možda više kupovati sdi zbog jednostavnosti i pouzdanosti motora, dok je nama mlađima dosta bitno da dobro "vuče".

@Crazy91 provjerio bih ja, ali uglavnom vozim se do grada i nazad, i temperatura nikad da ode na 90, a dok je temperatura ispod 90 neću da idem u crveno...
 
Član
A sto pitas ako imas taj golf sa tim motorom. Nego ga "opleti" u drugoj i trecoj do crvenog, i vidi sta pokazuje. Motor ce ti biti zahvalan

P.S. samo to odradi kad nema nikoga iza tebe na 5 kilometara
 
Tek u mene kako ide Passat 5 karavan sa tim motorom :D Jes bucan,kao sto ste vec rekli,ali nije pretjerano.Svako 10 dana ja sa ovim autom predjem 100km sa 300kg u gepeku.Mijenjam ulje redovno i ostalo...
 
u 2-oj do 80 mada nekad zna i do 90 kako se potrefi a treca je 120-125km/h ako ces cekat da pocne plakat
ako si mislio uzet golfa 4 sa tim motorom i trkat se, nije za toga, ide on fino, malo trosi, jeftin za odrzavanje
ako hoces Golfa 4 da fino vuce uzimaj od 115ks pa nadalje
 
Top