Golf 4 1.8T Motori

Golf 4 1.8T Motori

Član
imas u Tuzli 0c.t tuning (zastupnik Nipex),mtm (zastupnik Mladen meta),mislim da u Zivinicama ima i SM chip tuning,u Brckom digital tuning ( zastupnik Brcko gas)i pun k**** majstora koji to rade na divlje...
 
Član
grabaa je napisao(la):
imas u Tuzli 0c.t tuning (zastupnik Nipex),mtm (zastupnik Mladen meta),mislim da u Zivinicama ima i SM chip tuning,u Brckom digital tuning ( zastupnik Brcko gas)i pun k**** majstora koji to rade na divlje...
Jesi siguran, odkad to??
 
Član
citius je napisao(la):
Mirza-GTI je napisao(la):
Hocu da kazem da me cudi da nema tunera tamo sto rade chip tuning

Mirza, sad sam skuzio da si ti u USA .... ima tunera na Balkanu koliko god zelis ... :)
S time da mnogi zaboravljaju da Balkan nisu samo zemlje ex YU ;)
koliko ks se dobije sa Tim chip tuning kod vas tamo recimo golf 4 sa 150ks k
 
Član
Mirza-GTI je napisao(la):
koliko ks se dobije sa Tim chip tuning kod vas tamo recimo golf 4 sa 150ks k

Ovisno o kojem 1.8T se radi? Kako sam napisao, ima ih vise (kodova), pa o tome ovisi maksimalna moguca snaga sa stock motorom.
Recimo AUM/ARX motor je tvornicki detuniran 180KS na 150KS, i moze se dici do cca 230KS (software + auspuh + usis).
AGU koji je big port se moze dici na 205-210KS sa istim doradama. No za tako nesto treba znati izmapirati ECU M3.8.3
ARZ max 195KS.
 
Legend
http://www.smchiptuning.com/583/vw-golf-iv-1.8-turbo-150


idi na reply mog posta i uzmi link jer je filriran iz nekog razloga

uglavnom prema SM-u optimum ide na 196 KS
 
Član
Mrva je napisao(la):
grabaa je napisao(la):
imas u Tuzli 0c.t tuning (zastupnik Nipex),mtm (zastupnik Mladen meta),mislim da u Zivinicama ima i SM chip tuning,u Brckom digital tuning ( zastupnik Brcko gas)i pun k**** majstora koji to rade na divlje...
Jesi siguran, odkad to??

koliko sam ja upoznat on radi za chipove za Inter auto a par ljudi mi je reklo da se radi o mtm,tako da nisam bas sigurn ali ztnam da dobro radi probao sam par auta prije i poslije njegovog tuninga
 
Član
grabaa je napisao(la):
Mrva je napisao(la):
grabaa je napisao(la):
imas u Tuzli 0c.t tuning (zastupnik Nipex),mtm (zastupnik Mladen meta),mislim da u Zivinicama ima i SM chip tuning,u Brckom digital tuning ( zastupnik Brcko gas)i pun k**** majstora koji to rade na divlje...
Jesi siguran, odkad to??

koliko sam ja upoznat on radi za chipove za Inter auto a par ljudi mi je reklo da se radi o mtm,tako da nisam bas sigurn ali ztnam da dobro radi probao sam par auta prije i poslije njegovog tuninga
za MTM moras imati dubok dubok dzep, nevjerujem da bi se ko iz BiH usudio uvaliti toliki kes u tako nesto.
Ima firmi gdje kazu da je origigi VW (primjer sam uzeo VW) pa naplacuju po 1000-2000 KM ovisno o autu a mapu radio tamo bog zna ko. ;)
 
Ovisno o kojem 1.8T se radi? Kako sam napisao, ima ih vise (kodova), pa o tome ovisi maksimalna moguca snaga sa stock motorom.
Recimo AUM/ARX motor je tvornicki detuniran 180KS na 150KS, i moze se dici do cca 230KS (software + auspuh + usis).
AGU koji je big port se moze dici na 205-210KS sa istim doradama. No za tako nesto treba znati izmapirati ECU M3.8.3
ARZ max 195KS.


[/quote]

230ks:cool:, kod mene je AUM, to bi bila perverzija,, ali ne jos, za sada je i ovo zadovoljavajuce
 
Početnik
Razlika ti je u turbu, AUM ti ima K03s turbo koji ti fabricki 0,8bara, a sa chipom puse do 1.4bar pa moze 220+ ks,
kod AGU ti je K03 turbo ona je fabricki 0,6bara a sa chipom 1-1.1bar a ne moze vise od 200 ks oko 195ks, softver je M3.8.3 staru. i nema nekih dodataka kao aum za elektronsku kontrolu recilkulacije zraka i jos nekih sitnica, s tim da AGU ima veci promjer rupa na usisu.
U biti AUM ti je najbolji za tuning i drugi sa K03S turbo - sa 150 na 220.
Ogromna je razlika u perfomansam chipovan 1.8T sa k03 19x ks i sa k03s 220+, imam golfa 1.8t AGU, a vozio sam od kolege chipovanog 200ks i treceg sa k03s oko 230. do 140km/h mala je razlika, a poslije sa k03s turbom daleko je jaci.
golf 1.8T sa K03 turbom ti puno bolje vuce niskim od 1000 do 4500 obrtaja, i manji je daleko lag kad das gas sa niski obrtaja hvata odmah, dok ovi sa k03s imaju veci lag i nece da uhvati ono pravo do 3500, ali je poslije toga daleko jaci.
 
Top