golf 4 1,6 sr vise problema I nedoumica

golf 4 1,6 sr vise problema I nedoumica

Član
Vozdra raja imam problema na g4 1,6 sr prvi problem koji je bio je rijesen ociscen separator uljnih para I auto vise nedimi kao sto je dimio,: sad ima jos problema nekad kad ujutro upaLim obrtaji skoce do 4000 nekad I stoje tako auto ugasim pa upalim obrtaji normalni malo variraju al nista strasno ne iritira toliko koliko iritira kad krenem pa on pocinje da cuca il u u voznji naglo skinem nogu sa gasa on trza kao da je nosac motora labav a nije sve je provjereno slijedeci problem je u onim mikroprekidacima u vratima koje regulisu paljenje I gasenje svjetla u kabini nekad rade nekad nerade dali se to da rijesit ili se brava mora mijenjat :) to je sve ili ako ima neko ko posjeduje auto sa ovim motorom da se javi imam jos par pitanja. Uh al se ja napisa avega haha :) hvala unaprijed na odgovorima
 
izbacujel greske ?
imao sam taj motor ali je bio s plinom imao sam samo problem s katalizatorom koji je bio puko nije se sasuo i izbacivo mi je greske
provjeri sonde i maf probaj od koga ubacit pa vidi sta se desava
 
Član
Izbacuje gresku senzora temperature kao I lambda sondu posto mi je drug elektricar kaze da lambda sonda reaguje jer senzor temperature nevalja pokazuje da je motor hladan a on zagrijan pa mu automatski pali saug I naravno auto pocne da dimi a nebi trebalo pa laMbda sonda do registruje sto znaci da nije do nje jos nesto dali obaj motor ima motoric ler gasa ili mu je sve u onom protokomjeru ili onoj klapni na usisu
 
Član
Danas zamijenjen senzor temperature ili ti ga geber auto se dosta bolje ponasa to su prvi utisci a dalje cemo vidjet.elektricar kaze da mi je svo vrijeme taj geber pravio probleme
 
Član
nedavno zamjenjen senzor temperature sve je bilo uredu do prije par dana kad sam konstatovao da opet nepokazuje temperaturu, nakon 15 kilometara voznje temperatura je na nuli stanem na parking posvijetlim nadjem djek istekam ga i samo ga ponovo vratim ono pokazuje temperaturu 90 stepeni sad dali moze bit da je neki spoj u kablu ili los djek ili moze bit problem u samoj instrument tabli jer mi je kod druga na audiju problem u tabli i nemoze se napravit, nije problem u temperaturi to me toliko i nebrine jer se ovi motori tesko pregrijavaju nego je problem sto te vrijednosti temperature idu u ecu i on pravi smjesu prema tim podacima kad je hladan pali saug i dodaje vise goriva jer meni u voznji nekad padne kazaljka on odma pali saug stanem na semafor oblak dima iza mene izbacuje zivo gorivo(smrad od kojeg zaboli glava i na koji sam alergican jer pocinje me izludjivat haha). dali je neko imao ovih problema jer jedan majstor mi kaze da je ovo cest problem i na dizelima kazaljka poludi a samim tim i ecu.pisite ljudi ako znate bilo sta :D pozz
 
de ti nama reci kao dize temperaturu jel solidno brzo ili cak trebas prec preko 30 kilometara ?
ovo te pitam za te dane nakon mjenjanja senzora kako je se ponaso
 
Član
Znas kako nekad temperaturu dize polagano nakon mozda 5 kilometara voznje dodje na 90 I tu stane I nemice se a nekad kad poludi nepokazuje nista pa odjednom 90 ilu pokazuje 70 pa padne na nulu I tako varira
 
PO tome što ti nabroja, ja bih našao drugu ECU i probao da vidim šta je, s druge strane liči mi to da imaš negdje i spoj, to cuckanje, pa nenormalne vrijednosti su simptomi stvaranja spoja, pa odvajanja od toga, provjeri kad stigneš kablove i sve to mase, posebno obrati pažnju na spojeve kablova da li imaju kontakt ili ne, pa onda možeš isključivait neke stvari...
 
Top