golf 4 1.6 sr izbacuje bijel dim

golf 4 1.6 sr izbacuje bijel dim

Član
vozdra raja golf 4 1.6 sr je u pitanju ponekad izbacuje bijel dim i to bas puno bijelog dima pogotovo kad dugo radi u leru pa kad krenem pocinje da dimi izbacuje bijel dim kao da nesagorijeva fino i osjeti se miris benzina nesagorijelog motor fino radi na oko 900 obrtaja i to tiho samo kad dam gas on dimi isto tako i na leru ako neko zna sta bi moglo bit nek pise. hvala unaprijed :D
 
Član
danas bio kod majstora koji radi samo ubrizgavanje karburaciju i ajnspric pumpe na dijagnostiku ga skopcamo lambda sonda i klapna gasa zacepljena a ja ga pitam zasto je pusio kaze majstor bilo ti vode u gorivu sto posto da je nesto na kompjuteru bi izbacilo a ovo dvoje nema veze sa tim a stvarno da je losa smjesa ili sagorijevanje osjetio bi se smrad benzina nesagorijelog a isto tako ulje da trosi osjetilo bi se sad cemo pratit i vidjet hoces dimit vise. pozz
 
Član
Problem jos uvijek nije rijesen auto I dalje dimi bijel dim, dimio je jos vise dok nisam zamijenio senzor temperature I termostat,palio mu saug kad izadjem na otvorenu cestu ohladi sistem termostat bio otisao kad sam to uradio zamijenim I svijecice koje su bile fabricke I u srednjem stanju. Neko vrijeme nije dimio prije par dana opet.kad se tek upali nema trunke dima nimalo nedimi a cim se pocne zagrijavat lagano puhinja.vode nefali ulja sam nadolio mozda 0,70 na 1300 kilometara.jos nesto kad cep odvrnem na cepu kondenza koliko hoces tj vode ima malo majoneze ali ne previse za najonezu kontam da je normalno a za tu vodu samo moze bit da je ulje lose.na cep nema dima kad se upali.neznam vise sta da radim u auto servisu radim a ovaj problem imam I nikako da ga rijesim.pozz
 
Član
Meni svaki motor dimi bijelo već 10 godina. Šta to znači u 12 mjesecu?

Majoneza ne mora značiti ništa ako voziš većinom kratke relacije, a može značiti da je motor pomiješao ulje i vodu.
 
Super Moderator
bar ne moras mijenjati ulje, samo nadosipas :D

imo sam ja tog golfa sa 300 i kusur hiljada km, malo je bilo te majoneze na cepu sto kazes, al nije nikako dimio i ulja je malo trosio skroz (tj. normalno). moguce mozda da ti je pomijesao vodu i ulje, a sto toliko ulja trosi.. mozda bifoni? :D
 
Član
G12 je na normali svaki put provjerim na max je uvijek sad da trosi vodu ili mijesa normalno da bi I vode falilo
 
druze ocisti iberlauf i to veoma dobro ocisti ispusi EGR takodjer vozit ces ga jos malo poa ces mjenjat i ventile ;)
 
Član
Iberlauf ocistio bilo malo balavo unutra operem ga istresem vodu vratim nakon nekog vremena dimi normalno pa za par dana opet pomalo a skido sam I usisnu klapnu ona je cista ko suza takodje I protokomjer.a to za ventile nije mi jasno sta hoces da kazes
 
pa taj kondenz ti udje u klip i probije ventil to ti kazem
a to da si ocistio iberlauf ti si samo crijevo ocistio a unutra resto to netreba ???
a sa EGR-a ti je zacepljena cijev garant provjeri ti to dobro
 
Član
Opet ja sa istim problemom. Prije nove godine dok su bili minusi pregori mi svjecica na 4 klipu auto odjednom vucu izgubio na leru fino radi neskacu obrtaji samo vuce nema ono ima al mrtav skroz odem do servisa u cijem sklopu radim poskidam svjecice tri su smedjkaste a cetvrta je masna skroz te tri vratim a cetvrtu zamijenim tj stavim staru koja je bila prije I normala do danas kad je opet pregorila ta cetvrta naravno opet sam je zamijenio al nije to to. Malo sam se posavjetovao sa majstorima oni tvrde gumice ventila jer zbog tog je I malo dimio.mene zanima slijedece dali bi moglo bit nesto drugo tj dali su mozda ventili na tom klipu ili su samo gumice I vidjice.opet nesto kontam nebi mogo upalit sad kad je minus bio palio je na pola kljuca na -18 fino radi I sve dobro ide nezvecka nista nekucka kad se tek upali.koja bi cijena bila da se zamjene gumice mozda vodjice glava se nece skidat.dali je neko vec radio ovo na ovom motoru majstori kazu da je ovaj motor isti kao u g 2 I g3 samo sto ima el razvodnik.pozz
 
Top