Golf 4 1-6 16v problem paljenje (VIDEO)

Golf 4 1-6 16v problem paljenje (VIDEO)

Član
Pisao sam o problem sa jutarnjim pačjenjem ili ti hladnim startom...
Problem je sledeci: znaci kad je auto hladan,bude u garazi preko noci i ujutru kad krenem da ga upalim pali se kao na 3 klipa,trese se i izbaci oblak plavog dima i to traje nekih 30 sekundi.... Kao sto se vidi na video najvise se trese kad se obrtaji polago dizu od nekih 600 pa do nekih radnig 1200 (pocetak paljenja na klipu) . znaci to traje nekih 10 sec i jos se jedno 10 sec trese i sve prodje u normalu... To se vise manifestuje kada je hladnije vrijeme,sad kako je toplo vrijeme isto se desava ali samo na kratko :)
Iso sam kod majistora onako usput ali nikako da se to desi kod njih,znaci samo kad je hladan auto :)
Evo i video los je snimak,ali sta cu bolji nisam mogao napraviti :) Ko ima dobre zvucnike moze i da cuje kako motor radi ko tratkor tih nekih 20 -30 sekundi :)

Jos da napomenem da mi je potrosnja ulja u nekim granicama normale i da nemam problema sa tim (Maksimalno 1l od zamjene do zamjene 10 000km +- )
 
Član
ja sam na focusu 1.6 16 v imao bobinu losu i to samo na jednom kablu i nije se tako ponasao,on upali fino u leru radi ali kad gas das kao da vozis 4 taktni cross motor :D ,vidi da ti nije sta u vezi sa elektronskim cokom sumnjam da su to svjecice,dijagnostika ce pokazati sve :bookworm:
 

187

Član
kralju imas 3 stvari koje moras provjeriti..

1 svjecice
2 kablovi
3 bombina

trokiral ti auto? jel trza??
 
Član
Svjecice zamjenio nista o5 isto,mogu slobodno reci ujutru i gore jos nego prije,a nove svjecice 16km komad, kablove i bombinu nisam gledo al moracu sad to pogledati,dijagnostika nista ne izbacuje(jednom izbacilo prije lamda sondu-lose sagorijevanje) auto malo nemirno u leru radi,u voznji normalno sve,ponekad zatrza malo -_-
 
Top