Golf 4 1.4 automatski saug, PROBLEM.

Golf 4 1.4 automatski saug, PROBLEM.

Član
Pozdra svima. U pitanju je Golf 4 1.4 16V 1998 god. Ako neko zna i hoce pomoci da mi kaze sta bi moglo sve da bude u pitanju, jer mi ujutro ne radi automatski saug. Klapnu sam skidao i cistio je spreom za karburatore i cetkicom za zube. motoric na njoj radi i otvara se po potrebi. Zamjenio sam ona tanka vakum crijeva, ali i dalje ne radi. Hvala svima unaprijed.
 
Član
Pozzz...Koliko sam ja upucen nakon ciscenja klapne gasa treba napraviti kalibraciju odnosno podesavanje...Na koliko ti obrtaja radi motor na hladno ujutro...trebalo bi oko 1200 pa nakon nekoliko minuta da spusti na nekih 750-800...
 
Član
Radi na 800 odoka. Neide preko. Ko uopste radi tu kalibraciju? Kome god sam otisao neznaju ni sta je to izgleda.
 
Član
Pa jel se gasi,nemirno radi ...sta se desava kad upalis ujutru..? Kod mene je isti golf samo 2001 godiste i kao sto sam rekao a i u auto data za taj model stoji hladni start obrtaji 1200-1250 pa onda 750-800...Ne znam koji je kod tebe problem a ja sam imao otezano prvo paljenje i ponekad u toku dana nece od prve nego se zagusi i ugasi. Tri stvari sam promjenio i jedna od njih je pomogla...Promjenio svjecice,filter goriva i nasuo u pun rezervoar cistac injektora liqui moly i sad radi perfektno i sto se tice paljenja i rada motora...
 
Član
Uvijek pali savrseno, odmah. I kad je hladan i kad je vruc, stim da ujutro kada upali na hladnom ako ne drzim gas ugasi se, jer mu se ne aktivira automatski saug i to je jedini problem. Ako imas savjet kome da odem da proba da uradi tu kalibraciju?
 
Član
Koliko znam to se radi dijagnostikom odnosno podesavaju se parametri ali ako je problem bio izrazen i prije ciscenja klapne gasa onda ne znam koliko ce pomoci...nekad je bolje klapnu i ne dirati odnosno ne cackati da tako kazem jer mozda problem nije uopste tu...
 
Član
Da problem je bio i prije ciscenja. Problem je sto to niko nece da pogleda. Isto kao da odes majstorima da ti dzaba rade.
 
Top