Golf 4 1.4 16v zatamnjivanje stakla

Golf 4 1.4 16v zatamnjivanje stakla

Član
Vjerovatno si imao srece ili nije tako upadljivo auto...koje je boje..? Ja ne bih gepek bas u tolikom procentu zatamnjenja mozda do 50%...

Znas kako.. Ako ti je bijelo/sivo auto ne moras ici do 80%.. Dovoljno ti je 50% da dobijes fin kontrast ako gledas iskljucivo estetiku.
Kod mene je Atlantic Blau boja, poprilicno tamna, tako da sam ja donekle bio primoran ici na 80% nazad. Srecom imam kameru za rikverc, tako da mi ne smeta u voznji, a korisna je kad levat iza mene vozi sa kineskim xenonima. Naprijed se slazem da je previse 65%, da nemam svjetla za krivinu vjeruj da bi bio problem uci u krivinu, a ne pokupiti nesto ili nekoga :D
Tako da sam na tvom mjestu naprijed bih uradio nekih 30%, a nazad 60%.. Ali opet sve zavisi od boje auta ukoliko ces gledati primarno estetiku.
 
Član
Auto je Golf 4 crne metalic boje i uglavnom vise bih to uradio iz estetskih razloga mada ima i pozitivnih stvari sto se tice privatnosti i ugodnije temperature ljeti...Zadnje stopke su fabricki zatamnjene a ja sam jos postavio bocne led zmigavce napred u crnoj boji tako da otprilike bude sve u tonu...Isao bih do procenta kada ne ugrozavam vidljivost jer ne bih da se naprezem a pogotovo u pogledu u retrovizor...
 
Član
Ima li neko slucajno link ili sliku tog zakona?
I kad stavis folije javi nam da vidimo kako je ispalo :D
 
Član
Ima li neko slucajno link ili sliku tog zakona?
I kad stavis folije javi nam da vidimo kako je ispalo :D
Malo sam kopao i našao ovaj pravilnik od aprila 2019 godine (https://unija.com/wp-content/uploads/2019/04/PRAVILNIK-za-vozila-i-uslovi-koji-se-moraju-ispunjavati-u-saobraćaju.pdf ) i po njemu izgleda može prednja bočna do 30% a zadnja koliko hoćes...naprijed šajba i gepek nikako. Ako bude tako onda bih i zatamnio bocna naprijed i nazad barem me niko nece peglati...mada mi je krivo zbog gepeka...

U članu 46. koji se odnosi na zatamljivanje zadnjeg stakla vozila u stavu (4), iza tačke b) dodaje se tačka c) i koja glasi:
(3) Nije dozvoljeno naknadno zatamnjivanje vjetrobrana.
(4) Izuzetno od stava 3 ovog člana, mogu se dodatno zatamniti:
b) bočne staklene povrsine motornih vozila iza leđnog naslona sjedista vozača i suvozača homologiranim folijama bez refleksije
c) bočne staklene površine u ravni vozača i suvozača, tako da ukupna providnost iznosi najmanje 70%;
 
Top