Golf 4 1.4 16v AXP trza na leru

Golf 4 1.4 16v AXP trza na leru

Član
Ovako pozz ljudi novi sam na forumu, trazio sam dosta slicnih tema ali nijedna nije kao moja, problem je taj kad se auto upali hladno trza na leru kao da radi na 2 klipa, skidao sam klapnu cistio, map senzor, egr, kutiju filter sta je vec iberlaufa sto ide u kuciste filtera sve mijenjo svjecice, kablove cu sutra da stavim nove mada sumnjam na to, auto kad se zagrije sve je super vuce ne trokira otkida sto se kaze mada tih 55kw i ne idu nesto posebno, na dijagnostici je samo greska za lambda sondu, auto ne radi ko prije kad je hladan na nekih 1200 obrtaja nego odmah na 800/900 i pocinje da varira gotov pa da hoce da se ugasiii,, zna li neko rjesenje mozda, imam i video kako radi tako hladan, i kad ga ugasim opet poslije nekih 10 min tako dok se ne zagrije nekih minut dva, sumjam na neki senzor temperature al nisam siguran opet, jer cim odradi ono svoje on super radi
 

Prilozi

  • IMG_20201104_195422.jpg
    IMG_20201104_195422.jpg
    2 MB · Pregleda: 12
Član
prvo zamjeni sondu jer je prva, koju ecu stalno uzima u proracun i na osnovu nje diriguje..a onda spoji dijag. pa upali auto hladno i prati kako raste temp. u mjernim...
 
Član
prvo zamjeni sondu jer je prva, koju ecu stalno uzima u proracun i na osnovu nje diriguje..a onda spoji dijag. pa upali auto hladno i prati kako raste temp. u mjernim...
Probati cu sondu naci pa zamijeniti, a sto se tice toga da mjerim temp na dijagnostici to ce ici malo teze jer sumnjam da to iko moze ovdje u blizini mene, u svakom slucaju hvala na odg
 
Član
mozes s tim delphi sa slike gore, nije to nauka druze nikakva, treca ili cetvrta ikonica sa lijeve strane su mjerni blokovi, udji i na prvo bi vec trebao imati temperaturu rashladne tecnosti
 
Član
mozes s tim delphi sa slike gore, nije to nauka druze nikakva, treca ili cetvrta ikonica sa lijeve strane su mjerni blokovi, udji i na prvo bi vec trebao imati temperaturu rashladne tecnosti

Pokusat cu danas, mada sam vec zamijenio taj senzor nije nesto skupo, sto se tice lambda sonde i prije mi je javljalo gresku pa me nije zezalo, mislim da ovo ima neke veze sa ecu, kad ga upalim radi par sekundi normalno i krenu obrtaji da padaji i tako minutu radi jednu i vrati se na staro tj normalno stanje, ugasim ga upalim odmah j opet se isto desava koliko god da ga zagrijem ako ga ugasim na sekundu isto se desava obrtaji pocnu padati i dok ne prodje minuta ta njegova na nekih 650 obrataja a u to vrijeme radi ko traktor na 3 klipa me moze se bit pored njeg, sta sam primijetio, pokuso sam da vozim kad pocnu obrtaji da padaju i nece auto nikakko gas da primi, tj primi all nije to to, trza u voznji, moram stat ugasit ga upalit cekat minutu da nadodje i onda normalno vozit sve, bez da ujutro ima sauga, znaci nema ga
 
Član
mozes s tim delphi sa slike gore, nije to nauka druze nikakva, treca ili cetvrta ikonica sa lijeve strane su mjerni blokovi, udji i na prvo bi vec trebao imati temperaturu rashladne tecnosti
Provjerio sam temp rashladne tecnosti sve je uredno, ali mi je izbacio gresku za klip jedan, sad ne znam da li je to od prije
 
Član
fula paljenje smjese, svjecice, bobine, moze cak i senzor bregaste pomjerat paljenje ili da nije dobro uzubljen motor .. itd, sirok je spektar a zapravo se suzava na jednu gresku
 
Član
fula paljenje smjese, svjecice, bobine, moze cak i senzor bregaste pomjerat paljenje ili da nije dobro uzubljen motor .. itd, sirok je spektar a zapravo se suzava na jednu gresku
Najgore od svega on norm radi poslije 30 sekundi ili minut, tokom paljena norm radi i poslije 10 tam sekundi pocne da zeza i onds poslije tih 30 sto radi na 600 obrtaja opet sve normala, a ako bi kojin slucajem kreno da vozim odmah poslije paljens uvalim mu pun gas nista sporo prima ps oduzima u voznji i ppslije pola minute mos ga norm vozit
 
Najgore od svega on norm radi poslije 30 sekundi ili minut, tokom paljena norm radi i poslije 10 tam sekundi pocne da zeza i onds poslije tih 30 sto radi na 600 obrtaja opet sve normala, a ako bi kojin slucajem kreno da vozim odmah poslije paljens uvalim mu pun gas nista sporo prima ps oduzima u voznji i ppslije pola minute mos ga norm vozit
Ja imam identican problem sa istim autom. Auto perfektno radi, samo ga treba ostavit minut na leru kad se upali da odradi to svoje trzanje. Majstori u brckom spominju senzor na servo pumpi, senzor za elektronski cok, klapnu... Mislim da je problem unikatan za ovaj model golfa i rjesiv, pa javi ako si rijesio problem.
 
Znam da je stara tema ali rijesio sam problem!

80% problema je bio senzor za toplotu motora. Sam sam ga promijenio za 2min. Klapna i MAP senzor skinuti i ocisceni sprejom za karburatore, a svaku uticnicu sam skinuo i naprskao kontakt sprejom (i utikac i uticnicu, koji god sam mogao istekat ispod haube).

Golfic je sada munja, a imam i plin.
 
Član
Znam da je stara tema ali rijesio sam problem!

80% problema je bio senzor za toplotu motora. Sam sam ga promijenio za 2min. Klapna i MAP senzor skinuti i ocisceni sprejom za karburatore, a svaku uticnicu sam skinuo i naprskao kontakt sprejom (i utikac i uticnicu, koji god sam mogao istekat ispod haube).

Golfic je sada munja, a imam i plin.
Ja ga jos nisam rijesio nakon toliko vremena a sve moguce senzore zamijenio samo jos Ecu motora nisam probao drugi
 
Top